Rycerz Jedi

3 minuty czytania

Mężny, zdeterminowany, strażnik pokoju

Rycerz Jedi, symbol nadziei w mrocznych czasach, reprezentuje dziedzictwo Zakonu Jedi – ponad dwadzieścia tysięcy lat ochraniania Republiki i utrzymywania pokoju w galaktyce. Choć służyli od pokoleń jako generałowie, partyzanci i wojownicy, ich legendarne moce bitewne w trakcie tej ery stają w obliczu największej próby.

Przez lata zdyscyplinowanego treningu i medytacji, Rycerz Jedi doprowadza ciało oraz umysł do pełnej harmonii. Łącząc zdolność przewidywania dzięki Mocy, z niezrównanym refleksem i wyćwiczoną fizyczną precyzją, Rycerz zmienia walkę w formę sztuki, z gracją wykonując akrobatyczne ewolucje w połączeniu z eleganckimi technikami miecza świetlnego.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Obecność Rycerza Jedi – źródła inspiracji dla sprzymierzeńców i onieśmielenia dla wrogów – jest mile widziana podczas każdej konfrontacji. Długa historia walk o sprawiedliwość przysporzyła Zakonowi licznych przyjaciół i nienawiść wielu przeciwników. Niewielu jest jednak na tyle głupich, by zmierzyć się z zahartowanym Rycerzem Jedi, chyba że posiadają umiejętności i technologię, by wyrównać szanse.

Walcząc z Ciemną Stroną

Mroczni przeciwnicy Jedi odnieśli wiele zwycięstw podczas wojny, poszerzając swe Imperium i spychając Republikę do defensywy. Od podpisania Traktatu z Coruscant, Sithowie skonsolidowali swą militarną potęgę, nawet gdy Jedi izolowali się na Tythonie, co wielu republikańskich polityków obserwowało z podejrzliwością. Niemniej wojna jest daleka od zakończenia i postanowienie Rycerzy Jedi pozostaje niewzruszone. Z niezachwianą wiernością Republice i jasnej stronie Mocy, Rycerz Jedi walczy z mężną determinacją, rzucając się w wir każdej walki, by bronić wolności i demokracji oraz powstrzymać tych, którzy stają przeciwko nim.

Bez względu na to, jak straszliwe okoliczności mogą się pojawić, Rycerz Jedi ufa Mocy i zachowuje spokój. Wiedza i samokontrola są najważniejszymi składnikami mądrych decyzji, zaś jasność umysłu i emocji są absolutnie niezbędne. Długotrwała koncentracja pozwala Rycerzowi polegać na intuicji; właściwe myśli prowadzą do pożądanych działań. Dla wielu Rycerz Jedi jest strażnikiem cennego marzenia: marzenia o pokoju i sprawiedliwości, marzenia o lepszej przyszłości. Los galaktyki zależy od zdolności Rycerzy do utrzymywania tego marzenia przy życiu.

Rekonesans polowy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Pełne gracji ruchy Rycerzy Jedi ogląda się z wielką przyjemnością. Oddają one głębokie zaangażowanie w przedstawienie olśniewających umiejętności Jedi. Choć ich życie pełne jest bitew i przygód, serca rycerzy oddane są pokojowi i służbie. Niektórzy uznają to spostrzeżenie za ironiczne, ale mądrość podpowiada, iż to właśnie pokorne poświęcenie czyni wielu Jedi tak sławnymi bohaterami.

Ubiór

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Galaktyka była skalana wojnami przez dekady i, pomimo Traktatu z Coruscant, Rycerze Jedi nie mają złudzeń, co do ustawicznego zagrożenia. Chociaż tradycyjne szaty Jedi składają się z materiałów od lekkich płócien po grube skóry, wielu ruszając do walki przyodziewa również części lub całe zestawy ciężkich pancerzy.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Zarówno broniąc sprzymierzeńców poprzez odbijanie zaporowego ognia blasterów, jak i mierząc się z Lordem Sith, rola rycerza jest decydująca w każdym konflikcie. Rycerz Jedi korzysta ze starożytnych nauk, które były przekazywane przez setki pokoleń. Łącząc te sprawdzone manewry z pomocą Mocy, jest w stanie dokonać niezwykłych wyczynów.

Techniki miecza świetlnego zawierają potężne, współdziałające ze sobą kombinacje zaprojektowane tak, by wróg stał się bezbronny wobec końcowego ciosu. Podczas wykonywania tego ruchu, rycerz przygotowuje się na przejęcie ciosów kolejnego przeciwnika.

Skupiając ciało i umysł, Rycerz Jedi jest w stanie powalić wrogów potężną falą energii. Silniejsi z nich znani są z tego, że używają tej techniki na większych grupach nieprzyjaciół.

Łącząc fizyczną siłę i koncentrację Mocy, rycerz może rzucić swój świetlny miecz, by razić wrogów na dystans. Praktyka i osiągnięcie mistrzostwa w tym manewrze pozwala na powrót oręża do ręki właściciela po jego śmiercionośnym okrążeniu.

Specjalizacje

Strażnik

Star Wars: The Old Republic

Strażnik, zapora chroniąca obywateli Republiki przed ich wrogami, pewnie stoi w obliczu przytłaczającej przewagi przeciwnika i wyzywa go do walki. Perfekcyjna koncentracja i kontrola Mocy pozwalają zachować lekkość ruchów nawet w ciężkiej zbroi, czyniąc Strażnika bardzo trudnym do trafienia celem. Będący przywódcami na polu bitwy i poza nim, Strażnicy są znani z inspirowania sojuszników do zadziwiających czynów, dzięki czemu stają się bezcenni w konfliktach na wszelkiej skali.

Wartownik

Star Wars: The Old Republic

Kontrola i skupienie są charakterystycznymi cechami Wartownika. Przez lata ćwiczeń uczy się on sztuki władania dwoma mieczami świetlnymi jednocześnie, by stworzyć złożoną sieć ciosów, których uniknięcie jest niemal niemożliwe. Manipulując Mocą, Wartownik może dostrzec luki w obronie przeciwnika, potencjalne wady we własnej technice oraz najlepszy plan do wykorzystania obu.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...