Szturmowiec

3 minuty czytania

Honor, obowiązek, ochrona Republiki

Nie każdy bohater ma miecz świetlny. Niektórzy mają po prostu wolę walki.

Od kilkudziesięciu lat armia Republiki Galaktycznej nieprzerwanie broniła cywilizacji przed, zdawałoby się niemożliwym do powstrzymania, Imperium Sithów. Nie bacząc na okoliczności, kobiety i mężczyźni armii Republiki nigdy się nie wycofywali bez rozkazu Senatu. Te dzielne dusze są gotowe umrzeć na linii obrony nawet dzisiaj.

Po podpisaniu Traktatu z Coruscant, wojska Republiki zaczęły rekrutację w obrębie własnych szeregów, tworząc możliwie najlepsze oddziały Sił Specjalnych na wypadek nieuniknionej przyszłej wojny z Imperium. Te zaawansowane drużyny uderzeniowe składają się z najbardziej utalentowanych i zdyscyplinowanych żołnierzy – elity wśród armii Republiki.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Szturmowcy są ucieleśnieniem aspiracji wojsk Republiki – najbardziej zaawansowaną siłą militarną galaktyki. Są tak wyposażeni, by móc mierzyć się z wrogiem w każdych warunkach. Ale nie ekwipunek czyni ich twardzielami – to ich bebechy. Najpotężniejszą bronią Szturmowca jest jego niezłomna wola, poczucie obowiązku oraz lojalność do towarzyszy broni i idei Republiki. Nigdy dotąd stawka nie była taka wysoka. Republika musi wygrać, inaczej zniknie z oblicza świata. Los galaktyki spoczywa na barkach zwyczajnych osób stających się bohaterami. Taka jest ścieżka Szturmowca.

Relacje z Jedi

Rycerze Jedi bronili Republiki od wieków, ale nie oni jedyni. Dziesiątki bohaterów kroczyło u ich boku – zwykli ludzie, wystarczająco odważni, by zmierzyć się z podobnymi niebezpieczeństwami, bez ochronnych mocy Jedi. Nie są niedoceniani. Cieszą się ogromnym szacunkiem Zakonu oraz przywódców Republiki.

Po Traktacie z Coruscant większość Jedi wycofała się na planetę Tython. Ich obecność w armiach Republiki jest nadal znacząca, ale mniejsza, niż w trakcie wojny. Pod wieloma względami Szturmowcy zaczęli przejmować odpowiedzialność za obronę Republiki. W połączeniu z rycerzami Jedi są oni siłą, z którą należy się liczyć.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Porozrzucani na najtrudniejszych polach bitwy w galaktyce, republikańscy Szturmowcy zazwyczaj podróżują w małych, wyspecjalizowanych oddziałach. Jednakże często można spotkać pojedyncze jednostki walczące na własną rękę. Niezależnie od działania w grupie czy w pojedynkę, Specjalne Siły Republiki stały się zastraszającymi oponentami dla swoich wrogów.

Ubiór

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Eksperymenty Republiki z nową generacją ciężkich karabinów blasterowych okazały się sukcesem. Był to początek nowej mody, rozprzestrzenionej na całą galaktykę, gdzie popularne stały się większe, potężniejsze i bardziej uniwersalne bronie. Jednakże trzeba mieć wielką siłę i dobry trening za sobą, aby dzierżyć takie machiny wojenne, więc są one dość rzadko używane poza wojskiem. Inżynierowie Republiki pracowali wiele godzin, aby ukształtować nowy sprzęt obronny dla najbardziej elitarnych żołnierzy – pancerze, które zapewniają maksymalną ochronę i elastyczność w każdym środowisku.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Niezależnie czy walczy w małej grupie uderzeniowej, czy na czele większego oddziału, Szturmowiec może skierować niezrównaną siłę ognia przeciwko swoim wrogom. Karabin Szturmowca jest jego najlepszym przyjacielem. Wojsko musi nieustannie opracowywać szybsze, potężniejsze i mniej zawodne karabiny blasterowe. Dzierżąc taką broń i nosząc ochronny pancerz, zaprojektowany przez czołowych inżynierów Republiki, Szturmowiec nie zawaha się zaangażować w ogień krzyżowy. Niezależnie czy szturmuje bazę, czy walczy na polu bitwy, Szturmowiec szarżuje w walce, strzelając z karabinu blasterowego, aby oczyścić ścieżkę do wolności i sprawiedliwości.

Specjalizacje

Strażnik

Star Wars: The Old Republic

Niepowstrzymani oraz nieustraszeni, Strażnicy przedzierają się przez pole bitwy w swej zaawansowanej ciężkiej zbroi. Są pierwszą i najlepszą linią obrony wojsk Republiki. Ci nieugięci żołnierze ignorują osobiste ryzyko, celowo wkraczając na linię ognia, aby odciągnąć niebezpieczeństwo od sojuszników oraz niewinnych. Chociaż ich taktyka nierozerwanie związana jest z niebezpieczeństwem, Strażnicy posiadają niesamowitą zdolność przetrwania, którą zawdzięczają wprawnej taktyce obronnej oraz zaawansowanej technologii.

Komandos

Star Wars: The Old Republic

Wyszkoleni z zaawansowanych taktyk szturmowych oraz broni, Komandosi rzucają się w pole bitwy, używając masywnych działek blasterowych i zalewając wrogów brutalną siłą ognia. Czy to likwidując wrogów ukrytych w schronieniach, czy odpierając imperialny atak lawiną strzałów, potężny arsenał Komandosów dominuje na polu bitwy, równając z ziemią wszystko, co znajdzie się w jego zasięgu. Wiele z największych zwycięstw Republiki można przypisać zdeterminowanej postawie Komandosów.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...