Zabrak

2 minuty czytania

Nieposkromiony i dumny

Star Wars: The Old Republic

Niezależność, pewność siebie i zaciekła determinacja charakteryzują mentalność Zabraków. Większość z nich nie uznaje zadań niemożliwych do wykonania, nieważne jak niewielkie są szanse, oraz patrzy z góry na słabych obawiających się porażki. Tradycja intensywnego trenowania sztuk walki, drugie serce i odporność na fizyczny ból czynią z nich wyjątkowych wojowników i odkrywców. Ich psychiczna i mentalna sprawność zasługuje na szacunek. Zabrak posiada niezwykłą chęć rozwijania się we wszystkim, co robi – chęć, która niesie go z nieustanną potrzebą osiągania celu bez względu na środki.

Jeśli czasem widać u Zabraków arogancję, to tylko dlatego, że mają być z czego dumni. Nieprzyjazne strome stoki i kwasowe rozlewiska na ich planecie, Iridonii, ukształtowały wytrwałość i silną wolę Zabraków. Nie tylko przetrwali niedolę we wrogim środowisku, ale wręcz rozwijali się, stając się jedną z najwcześniej podróżujących po kosmosie ras. Zanim nastąpił pierwszy kontakt z Republiką, stworzyli już kilka kolonii poza swoim rdzennym systemem.

Chociaż są podobni z wyglądu do ludzi, Zabraków wyróżniają szczątkowe rogi oraz charakterystyczne tatuaże na twarzy. Rogi rozwijają się wraz z wiekiem, natomiast tatuaże tworzone są podczas rytualnego obrzędu, niedługo po pojawieniu się rogów. Ich tatuaże różnią się wyglądem i opierają się na przeprawach i doświadczeniach danego osobnika. Zabrakowie z Iridonii są znani z rozwijania wytężonego treningu sztuk walki, a dyscyplina i wytrwałość, której nauczają, wpajana jest wszystkim młodym przedstawicielom tej rasy.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Kolonie Zabraków usytuowane są w pobliżu istotnych szlaków hiperprzestrzennych, w sposób naturalny wciągając ich w dalszą eksplorację galaktyki. Nowe światy oznaczają nowe wzywania do pokonania i okazje do nauki, dodając siły gatunkowi. Zabraków można spotkać teraz w szeregach Republiki jak i Imperium, prowadzących swe oddziały do zwycięstwa na frontach, działających w cieniu, aby kształtować konflikty czy zwyczajnie zarabiających kredyty jako wynajęci zabójcy.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...