Belsavis

2 minuty czytania

Starożytne galaktyczne więzienie

Region: Zewnętrzne Rubieże

Przynależność: Republika Galaktyczna

Status: Republika próbuje przywrócić porządek po imperialnej inicjatywie uwolnienia więźniów

Teren: Pokryta lodem, z małymi obszarami działalności wulkanicznej

Kluczowe fakty: Więzienie w rękach Republiki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Wiedza Republiki o Belsavis wyprzedza czasy Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej, lecz przez wieki nie poświęcano jej większej uwagi. Za wyjątkiem niezwykłej aktywności wulkanów, planeta nie charakteryzowała się niczym szczególnym. Zaznaczono jej położenie na gwiezdnych mapach, lecz pozostała jedynie kolejną ciekawostką Zewnętrznych Rubieży.

50 lat temu, podczas badania szczelin, w których zachował się tropikalny klimat opierający się w nienaturalny sposób lodowym czapom planety, naukowcy Republiki odkryli starożytne, skonstruowane przez Imperium Rakatańskie, więzienie. Za polami energii i drzwiami z ultra wytrzymałego metalu, trzymano najbardziej przerażających więźniów galaktyki. Próby zbadania i zabezpieczenia sieci podziemnych korytarzy i cel zostały zniweczone przez niebezpieczną obcą rasę i niemal niepowstrzymane droidy.

Zdając sobie sprawę, że jedynie kwestią czasu jest, kiedy zabezpieczenia więżące najgorszych z więźniów zawiodą, Republika dołożyła starań, by utrzymać kompleks i wybudować nowe więzienie. Na spotkaniach Tajnych Służb Informacyjnych postanowiono, że nowe więzienie o nazwie "Grobowiec", będzie używane tylko wtedy, gdy egzekucja byłaby niepraktyczna lub niemożliwa.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Gdy wybuchła Wielka Wojna z Imperium, populacja "Grobowca" zwiększyła się. Zsyłano tam Mandalorian, Lordów Sith i wytwory ich alchemii. Kiedy pogłoska o istnieniu "Grobowca" rozprzestrzeniła się, wywiad Imperium rozpoczął poszukiwania legendarnego super więzienia. Mimo wysiłków Republiki, by zachować jego położenie w sekrecie, Imperium dowiedziało się o operacji na Belsavis i wysłało brygady uderzeniowe, by uwolnić wszystkich więzionych Sithów.

Wkrótce po przybyciu sił Imperium, teren więzienia przekształcono w labirynt będący polem bitwy i chaosu. Sithowie odkryli, że uwolnienie ich lojalnych poddanych spośród okrutnych współwięźniów nie będzie łatwe. I mimo tego, że Republika zamierza przywrócić porządek na Belsavis, groźba uwolnienia się tajemniczego zła z jego starożytnego więzienia jest aż nazbyt realna...

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...