Ord Mantell

2 minuty czytania

Wulkaniczne wyspy i rozległe równiny

Region: Środkowe Rubieże

Przynależność: Republika Galaktyczna

Status: Uwikłana w wojnę domową

Teren: Morza i wyspy

Kluczowe fakty: Pomimo statusu planety jako ważna placówka wojskowa Republiki, miejscowy rząd jest kontrolowany przez element przestępczy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Wzgórzyste równiny i wulkaniczne wyspy planety Ord Mantell są zaśmiecone przez pozostałości bezwzględnych wojen domowych. Siły Republiki walczą z separatystami, którzy działają jako partyzantka i przeprowadzają ataki na cele cywilne i wojskowe. Sytuacja jest destabilizowana przez władzę planety, lojalną wobec Republiki, ale będącą ledwie marionetką dla koncernów półświatka.

Koloniści z Corellian osiedlili się na Ord Mantell 9000 lat temu. Planeta stała się wtedy ważną bazą operacyjną dla wojsk Republiki na Zewnętrznych Rubieżach. Walory strategiczne Ord Mantell stopniowo malały, a po tym, jak skorumpowany admirał sprzedał lokalną flotę, wojsko opuściło planetę. Wkrótce stała się ona kryjówką dla przemytników, piratów i łowców nagród, a lokalne władze wpadły w sidła kryminalnych syndykatów. Taki stan zachował się do dziś.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Choć ani Republika, ani Imperium Sith nie zdobyło tutaj przewagi w trakcie wojny, sytuacja zmieniła się po Traktacie z Coruscant. Po tym wydarzeniu wiele systemów gwiezdnych przestało należeć do Republiki. Skorumpowani gubernatorzy Ord Mantell zdecydowali jednak, że dla dobra ich interesów opłaca się pozostać lojalnym. Nie wszyscy mieszkańcy aprobowali ten wybór, a skromny ruch separatystyczny szybko stał się źródłem konfliktu na dużą skalę.

Maruderzy rozpoczęli wojnę podjazdową, by zmusić wojska do opuszczenia planety i odzyskać tym samym niepodległość. Przez dwa lata ataki separatystów zniszczyły krajobraz planety i zdestabilizowały skorumpowany rząd. Pomimo trudnej sytuacji, obrona Ord Mantell jest ciągle wzmacniana. Syndykaty kryminalne wspierają lokalny rząd, sprowadzając czarnorynkowe technologie z Nar Shaddaa, a Republika wysyła swoje najbardziej elitarne oddziały.

Bitwa o Ord Mantell dopiero się zaczyna.

Źródło: www.swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...