Witajcie Bracia. Dzisiejszego pięknego dnia roku pańskiego 2019, Pilier Swen Vincke z Lingua Belgi Zakonu CRPG wyjawi nam zkazane sekrety, jakim cudem studio Larian dobrało się do "Baldur's Gate III", przebieg transakcji z włodarzami Wizards of the Coast i podzieli się z nami łykiem sekretnego sosu zawierającego zrozumienie Dungeon&Dragons. Dodatkowo dowiedzieliśmy się że produkcja "Baldur's Gate III" trwa już od 2017 roku, ale z pewnych powodów była ukrywana przed wzrokiem gawiedzi.

baldur's gate 3

Tydzień temu pisaliśmy o rozpoczęciu przez studio Larian pracy nad nową produkcją. Wielu obstawiało, że będzie to kontynuacja kultowej serii, ale której? Baldur's Gate III czy Divinity: Original Sin III. I odpowiedź nadeszła. Larian Studios oficjalnie rozpoczęło pracę nad Baldur's Gate III! Jak na razie nie wiemy zbyt wiele, poza zdawkową informacją o powrocie tajemniczego, antycznego zła do Wrót Baldura z zamiarem zniszczenia miasta od środka. Jak zwykle los całego Faerûnu zależy od nas. Pod względem mechanicznym gra będzie oparta na piątej edycji Dungeon&Dragons i będzie się działa po wydarzeniach z "Baldur’s Gate: Descent Into Avernus". Według panów z studia Larian głównym bohaterem gry nie będzie postać z poprzednich części, a jego bycie lub niebycie Dzieckiem Bhaala jest debatowane. Sama gra ma być częściowo powiązana z kampanią "Murder in Baldur’s Gate" dostępną w grze fabularnej.

baldur's gate 3

Beamdog opublikował łatkę o numerze 2.5, która poprawia sporo błędów i dodaje długo wyczekiwane tłumaczenie na obce języki drugiej odsłony "Wrót Baldura" w wersji Enhanced Edition. Rzecz jasna, najbardziej cieszą się Koreańczycy, ale i nad Wisłą mamy powody do zadowolenia.

baldur's gate 2

Chociaż Beamdog ostatnio nie wysila się przy "odświeżaniu" klasycznych gier RPG (patrz: ledwie widoczna poprawa wersji wizualnej miasta Neverwinter), to wreszcie pojawiła się wyczekiwana od dawna łatka o numerze 2.5. Mimo że oficjalnie w wersji beta, to jednak w końcu możemy spodziewać się licznych poprawek oraz raptem paru nowych portretów. Nas jednak najbardziej cieszy coś innego.

Beamdog nie śpieszy się z tłumaczeniem swoich wersji Enhanced Edition na język polski, ale wciąż możemy liczyć na silną grupę modderów. Fani ukończyli właśnie polską wersję językową, więc już nic nie stoi na przeszkodzie, by ukończyć sagę o Dziecku Bhaala.

baldur's gate enhanced edition

Obie odsłony klasycznych gier RPG co prawda pojawiły się na Wisłą z opóźnieniem względem światowej premiery, ale za każdym razem dostawaliśmy w swoje ręce tytuł, w którym mogliśmy posłuchać śmietanki polskich aktorów. Do dziś wiele kwestii potrafię powtórzyć o drugiej w nocy, jednak upływ czasu nie był dla wielu łaskawych, zaś wszelkie problemy licencyjne dodatkowo sprawiły, że nie ma szans, by zawartość Enhanced Edition była wygłaszana przez dawne gwiazdy. Mimo to grupa zapaleńców nie odpuszczała i dokończyła swoje prace nad spolszczeniem.

Nie ustają prace nad megamodyfikacją dla obu odsłon klasycznego "Baldur's Gate". Najnowszy patch to jednak nie tylko zwyczajowe łatanie braków, ale także kolejna porcja solidnego tłumaczenia na nasz język jednego z modów.

world of baldurs gate

W dużym skrócie można powiedzieć, że "World of Baldur's Gate" to udana próba przygotowania instalatora, dzięki któremu poszczególne mody będą ze sobą współpracować. Projekt ten pozwala na połączeniu w całość obu odsłon serii z oficjalnymi dodatkami oraz "Icewind Dale" w jedną całość, w którą zagramy bez potrzeby przełączania się pomiędzy poszczególnymi tytułami.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Powrót do przeszłości #7

Dodał: Jezid, niedziela, 20 września 2015 · Komentarzy: 2
baldur's gate

Przecząc feministycznym stereotypom Ati prezentuje błyskotki i zaprasza do kuchni. Alchemicznej, żeby była jasność. Siekanie, tłuczenie i nakłuwanie na polach epickich bitew nie wystarcza. Nawet najbardziej wypasiony bohater musi się czasem wzmocnić lub uzdrowić, albo użyć czaru, najlepiej wrodzonego, czy też wyuczonego, w ostateczności może być i – jak w tym przypadku – z kija. Jak bóg (literka mała, bo bogów w Krainach dużo) dopuści, to i z kija wypuści – mówią. Jakoś się trzeba podeprzeć jeśli drużyna kuleje.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Powrót do przeszłości #6

Dodał: Jezid, niedziela, 23 sierpnia 2015 · Komentarzy: 0
baldur's gate

"BG II to gra, od której zaczęłam swoje przygody z cRPGami i mam do niej ogromny sentyment, a bronie? Hmh, to pierwszy krok w celu dalszego dopieszczenia tego działu, żeby stał się perełką portalu." Tak odpowiedziała Ati na pytanie o inspirację do tytanicznej roboty, której efekty prezentujemy w kolejnym już "Powrocie do przeszłości". Lubi perły i dlatego polubiła bronie? Niech będzie. Na deser – "Idealna postać", która z pewnością nie dla każdego będzie idealna.

W rozwinięciu newsa kolejna lista broni która wzbogaciła gejmeksową zbrojownię.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Powrót do przeszłości #5

Dodał: Jezid, niedziela, 16 sierpnia 2015 · Komentarzy: 0
baldur's gate

I znowu przez Ati! I tym razem i w kilku kolejnych edycjach. Co ją mogło skłonić do szczegółowego zajmowania się tego typu narzędziami? Nie wypada dociekać. W każdym razie są – miecze i bronie obuchowe z "Baldur's Gate II", bo do tej gry wróciliśmy. Na deser – Wasze historie, czyli plon niegdysiejszego konkursu. Dość długo czekały na stosowną chwilę i wreszcie się doczekały – Najgorsza decyzja.

W rozwinięciu newsa imponująca lista broni o którą wzbogaciła się gejmeksowa zbrojownia.

Minęło trochę czasu od ostatnich wieści odnośnie Dni V, czyli dużego, fanowskiego moda do klasycznego "Baldur's Gate 2", jednak autorzy uspokajają i przedstawiają efekt wciąż trwających prac.

baldur's gate, dni v

Jak pewnie pamiętacie, modyfikacja powstająca pod patronatem społeczności Children of Bhaal nawiązuje do innego znanego fanowskiego dodatku, czyli Pieśni Władającej. W Dniach V poznamy piękny świat Aovenore, w którym czeka nas kilka zadań do wykonania. Oczywiście głównym celem będzie powrót na Toril, ale po drodze czeka nas sporo walki i jeszcze więcej dialogów. Autorzy pochwalili się postępem prac i można powiedzieć, że powoli majaczy na horyzoncie szczęśliwe zakończenie.

Studio Beamdog, odpowiedzialne między innymi za odświeżone edycje (Enhanced Edition) takich hitów jak "Baldur's Gate" i "Icewind Dale", przygotowuje projekt zatytułowany "Adventure Y". Firma potwierdziła, że w rzeczywistości jest to nowa odsłona legendarnej produkcji BioWare.

adventure y

Według tłumaczeń Beamdog, tytuł nie będzie kontynuacją drugiej części "Wrót Baldura". Jego akcja rozegra się gdzieś między wydarzenia z "Baldur's Gate Enhanced Edition", a "Baldur's Gate II: Cienie Amn".

Wczytywanie...