Cechy

1 minuta czytania

Siła

Opisuje siłę mięśni bohatera, jego wytrzymałość i wytrwałość. Jest podstawową cechą zbrojnych, ponieważ muszą być oni silni fizycznie, aby nosić ciężkie pancerze i broń. Prawdopodobieństwo udanego trafienia i liczba zadanych obrażeń zależą właśnie od siły.

Inteligencja

Opisuje zapamiętywanie, rozumowanie i uczenie się. Od poziomu inteligencji zależy, jak wielu języków jest w stanie nauczyć się bohater. Jest cechą podstawową magów, którzy muszą mieć bystry rozum aby zrozumieć i zapamiętać magiczne zaklęcia. Od inteligencji maga zależy, czy jest on w stanie nauczyć się zaklęcia, jak również liczba czarów, jakie jest w stanie zapamiętać za jednym razem.

Mądrość

Opisuje intuicję, zdolność osądu, zdrowy rozsądek i siłę woli bohatera. Może ona wpłynąć na odporność bohatera na czary. Jest podstawową cechą kapłanów.

Zręczność

Opisuje zwinność, refleks, koordynację, umiejętność zachowania równowagi i tak dalej. Zręczność wpływa na reakcję postaci na zagrożenie lub niespodziankę, jego celność strzelania z broni dalekiego zasięgu, jak również umiejętność unikania ciosów przeciwnika. Jest podstawową cechą złodziei.

Kondycja

Opisuje ogólną budowę bohatera, jego stan zdrowia i fizyczną wytrzymałość na obrażenia, choroby i innego rodzaju trudy. Ma też wpływ na ilość punktów życia i na szanse przetrwania zmiany kształtu lub wskrzeszenia. Jest ważna dla wszystkich klas postaci.

Charyzma

Opisuje siłę przekonywania bohatera, jego urok osobisty i zdolności przywódcze. Nie jest to odbicie atrakcyjności fizycznej, chociaż ma ona tu znaczenie. Jest ona ważna dla wszystkich postaci, a w szczególności dla druidów, bardów i paladynów.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...