Zagadka Pantalonów

1 minuta czytania

Autorzy gry ukryli w całej sadze Baldur’s Gate wielki Easter Egg. Chodzi mi o zagadkę pantalonów. Brzmi groźnie nie? Już wyjaśniam o co w tym chodzi i co na tym zyskamy.

Pierwsze pantalony (złote) zdobywamy w Baldur’s Gate I w gospodzie Pod Pomocną Dłonią na piętrze. Da nam je pewien kupiec celem ich wyprania. Przez resztę gry chodzimy z tymi pantalonami w ekwipunku, pokonujemy Sarevoka i przenosimy postać do Baldur’s Gate II. Pantalony cały czas mamy ze sobą (odnajdziemy je gdzieś w lochach Irenicusa).

Drugie pantalony, tym razem srebrne, otrzymujesz jako okup za Lady Eglee. Powiązane jest to z questem z Dzielnicy Cmentarnej "Uwolnienie Tirdira". Trzeba iść po okup za szlachciankę i wtedy dostajemy nasze pantalony. Kontynuujemy grę z dwoma pantalonami i zaczynamy Tron Bhaala naszą postacią.

Trzecie pantalony, brązowe, znajdziemy właśnie tutaj. W siedzibie Abazigala znajdujemy trzech spetryfikowanych poszukiwaczy przygód. Wystarczy ich odczarować i zlecić im zadanie maga Iycanth'a czyli przyniesienie oka obserwatora. Czekamy 6 dni i poszukiwacze wracają z okiem i brązowymi pantalonami :) Teraz mamy trzy pary pantalonów. Dochodzimy już do końca tego Ester Egg-a, wiec zapnijcie pasy.

Bierzemy nasze kochane pantalony i idziemy do Kerricka w Amkethran. Ten ceni gacie i je nam wymieni na:

  • Wielka Metalowa Jednostka (Zbroja, KP "-10", wygląd dużego golema)
  • Wielka Metalowa Różdżka (Karabin)
  • Amunicja (miotacz ognia, granat odłamkowy i laser pulsacyjny)

Tu kończy się Easter Egg. A może i nie... To się okaże.

Komentarze

0
·
Witaj,

do prawdy ciekawa sprawa - nosić gacie po tacie przez całą grę...

Kurczę, spróbuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie (w praniu).

Pozdrawiam Autora.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...