walizka
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn Reloaded

Dodał: , · Komentarzy: 6
baldur's gate ii

W czerwcu bieżącego roku światło dzienne ujrzał remake pierwszej części serii o dziecku Bhaala – "Baldur's Gate: Reloaded". Pełna zawartość "Baldur's Gate" oraz dodatku "Opowieści z Wybrzeża Mieczy" została odtworzona na silniku gry "Neverwinter Nights 2".

Mamy dobrą nowinę dla wszystkich, którym remake się spodobał i chcieliby więcej. BGR Team, zajmujący się wspomnianym remakiem, postanowił ukończyć swoje dzieło i przenieść do trójwymiarowego świata również "Baldur's Gate II" wraz z dodatkiem "Tron Bhaala".

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Premiera "Baldur's Gate II Enhanced Edition" lada dzień bo już 15 listopada, więc warto przybliżyć kilka faktów o tym odświeżeniu. Studio Beamdog a dokładniej jego część – Overhaul Games przygotowała dla nas kilka nowości i sporo usprawnień względem wersji z 2000 roku.

bg2 ee, crpg

Reedycja zawierać będzie w sobie zarówno podstawową wersję "Baldurs's Gate II: Cienie Amn" jak i dodatek "Tron Bhalaa".

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Nigdy nie byłem wielkim fanem branżowej nekrofilii, a tym bardziej tej w wykonaniu Overhaul Games, więc tą wiadomość podaję raczej z informatorskiego obowiązku niż w wyniku ogromnego zachwytu nad tym faktem. Ot, kolejna firma, która zwietrzyła interes na ostatnim renesansie klasycznych pozycji i postanowiła to wykorzystać. Nie mam żadnego szacunku dla ludzi, starających posłużyć się nostalgią graczy i renomą kultowego tytułu do łatwego nabicia własnej kabzy. Taryfa ulgowa za lenistwo oraz cwaniactwo – te rzeczy nie powinny obowiązywać nigdy.

baldur's gate 2, edycja rozszerzona

Jednak, jeżeli kogoś nie zrażają dość chłodne recenzje odrestaurowanej pierwszej części przygód Dzieci Bhaala oraz pragnie wyrzucić 24.95$ (około 78 zł) na lifting, który generalnie za darmo (i do tego lepiej, bo bez większych bugów) zrobi dobra paczka fanowskich modyfikacji, to ja mu przecież takich praktyk nie zabronię, gdyż to wolny kapitalistyczny kraj.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Oj, dawno, dawno nie usłyszeliśmy nic z ust studia Beamdog, które stworzyło "Baldur's Gate: Enhanced Edition". Gra raczej spotkała się negatywnymi opiniami – główne zarzuty to mała liczba nowości (mody od graczy – które nie działają z edycją rozszerzoną – są większe i lepsze) oraz nowe błędy. Nic więc dziwnego, że twórcy przy sequelu muszą się porządnie postarać.

baldur's gate, enhanced edition
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Tsuki – otwarta beta

Dodał: , · Komentarzy: 1
tsuki, baldurs gate 2 mod

Za pośrednictwem swojego bloga Lava poinformował, iż dostępna do ściągania i testowania jest wersja beta modyfikacji dodającej do Baldur's Gate 2 potencjalną postać do przyłączenia o imieniu Tsuki.

Postać o imieniu Tsuki (z jap. tsuku – księżyc) pojawiła się już w ramach modyfikacji Tajemnice Wybrzeża Mieczy. Chociaż wydaje się być niegroźnym hedonistą, to w istocie nie można mu powierzyć żadnych tajemnic i liczyć na to, że w razie niebezpieczeństwa wyciągnie ku nam pomocną dłoń. Tsuki to realista, który pragnie stanąć po właściwej, czyli zwycięskiej, stronie. Ten stan rzeczy wynika być może z samej biografii postaci. Ten czarodziej i łotrzyk w jednym to syn elfa z Waterdeep oraz kobiety o egzotycznej urodzie z odległego Kara-Tur.

Chociaż modyfikacja ta obejmuje jedynie drugą odsłonę Wrót Baldura, to jednak jest to bezpośrednia kontynuacja przygody z TWM. Nie musimy jednak celowo instalować wspomnianego moda, bowiem już na początku przygody możemy ustalić kilka zmiennych, dzięki czemu przygodę z Tsukim będzie można przeżyć na kilka sposobów. Mod zawiera także zawartość przeznaczoną dla Tronu Bhaala

Modyfikacja jest do pobrania pod tym adresem, zaś tutaj znajduje się oficjalny wątek na forum.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Pomóż przy Petsy NPC

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jak też możemy wyczytać na Lava's Scriptorium, tamtejszy maestro, Lava, potrzebuje pomocy przy przygotowywaniu kolejnej modyfikacji do Baldur's Gate II.

baldurs gate ii, petsy npc

Na swoim blogu Lava prosi o pomoc przy przygotowaniu modyfikacji Petsy NPC, która dodaje do gry tytułową postać – bardkę halflinga a zarazem postać romansową. Petsy ma pewne problemy z wyrażaniem uczuć, dlatego Lava prosi o pomoc w wersji tekstowej. Chodzi o tych z was, którzy język angielski uważają za opanowany i nie mają problemów, by rozpisać w nim uczucia danej postaci.

Jeśli czujecie się na siłach, by wspomóc Lavę, możecie się z nim skontaktować za pomocą jego bloga, jak też wysłać wiadomość za pośrednictwem społeczności na SHS.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Ostatnie dni to wzmożona akcja udostępniania graczom kolejnych wersji modyfikacji do starego, ale legendarnego Baldur's Gate II. Dziś na łamach SHS udostępniono Enkida’s Portrait Mod oraz Yeslick NPC.

baldurs gate 2, baldurs gate 2 mod

Pierwsza z wymienionych pozycji to nic innego jak kolejny mod poprawiający (lub jak kto woli – zmieniający) portrety postaci, które przyłączymy do swojej drużyny lub spotkamy po drodze. Mieliśmy już takie, które bazowały na mandze czy sławnych aktorach, jednak autorka, kryjąca się pod pseudonimem Enkida, postanowiła ujednolicić rozmiar głów postaci i dość mocno poeksperymentować z ich fryzurami.

Więcej informacji na temat Enkida’s Portrait Mod znajdziecie pod poniższymi adresami:

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Bodhi w Baldur's Gate Redux

Dodał: , · Komentarzy: 7

W sieci pojawiło się już nagranie, na którym możemy zobaczyć i posłuchać niesławnej siostry Irenicusa – wampirzycy Bodhi.

Ekipa pracująca nad przygotowaniem drugiej części Wrót Baldura jako modyfikacji na silniku Dragon Age w regularnych odstępach czasu prezentuje postęp prac, dzięki czemu można mieć nadzieję, że w ich praca w końcu zostanie udostępniona szerokiej publiczności.

Czy podoba wam się Bodhi w wersji 3D? Czy też może uważacie, że klasyki zawsze powinny pozostać dwuwymiarową legendą? Postępy prac nad Baldur's Gate Redux możecie śledzić na blogu projektu.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Skryptorium Lavy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lava Del'Vortel, którego mody recenzowaliśmy także na łamach GameExe przy okazji Varshoona, przygotował stronę internetową o nazwie Lava's Scriptorium.

bg2, lava, scriptorium, bg2 mods

Po oficjalnej stronie Tajemnic Wybrzeża Mieczy, przyszedł czas na stworzenie czegoś traktującego o więcej niż jednym modzie. Pod tym adresem znajdziecie opis wszystkich modyfikacji, które do tej pory Lava stworzył lub nadal tworzy. Są wśród nich mody dodające zarówno nowych NPC'ów, jak też te, dzięki którym będziemy mogli podjąć się nowych wyzwań.

Komuś, kto nie lubi godzinami przeszukiwać zasobów internetu, Lava's Scriptorium powinno przypaść do gustu, gdyż każdy mod posiada odesłanie do poświęconemu sobie wątkowi, zaś kategoria Polish-Only Mods to coś dla tych, którzy słabiej posługują się językiem angielskim. Czego chcieć więcej?

Baldur's Gate II: Cienie Amn

L'f w swoim sanktuarium na łamach forum Children of Bhaal zaprezentował nowości graficzne, które znajdą się w jego modyfikacji do drugiej części Wrót Baldura wraz z oficjalnym dodatkiem – mowa o Dniach V.

dni v, bladurs gate iidni v, bladurs gate ii

Jak zapewnia autor, gotowych jest już większość z 36 nowych obszarów. Nawiązują one do poprzedniej modyfikacji, Pieśni Władającej. W Dniach V poznamy piękny świat Aovenore, w którym czeka nas kilka zadań do wykonania. Oczywiście głównym celem będzie powrót na Toril, ale po drodze czeka nas sporo walki i jeszcze więcej dialogów – autor podkreśla tym samym, że dąży do modelu znanego z Planescape: Torment.

Zapowiedź graficzna jest dostępna na forum Children of Bhaal pod tym adresem, zaś tutaj więcej informacji na temat samej modyfikacji.

Wczytywanie...