riese
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Dni V nadal mają się dobrze

Dodał: , · Komentarzy: 0

Minęło trochę czasu od ostatnich wieści odnośnie Dni V, czyli dużego, fanowskiego moda do klasycznego "Baldur's Gate 2", jednak autorzy uspokajają i przedstawiają efekt wciąż trwających prac.

baldur's gate, dni v

Jak pewnie pamiętacie, modyfikacja powstająca pod patronatem społeczności Children of Bhaal nawiązuje do innego znanego fanowskiego dodatku, czyli Pieśni Władającej. W Dniach V poznamy piękny świat Aovenore, w którym czeka nas kilka zadań do wykonania. Oczywiście głównym celem będzie powrót na Toril, ale po drodze czeka nas sporo walki i jeszcze więcej dialogów. Autorzy pochwalili się postępem prac i można powiedzieć, że powoli majaczy na horyzoncie szczęśliwe zakończenie.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate 1,5? – Adventure Y

Dodał: , · Komentarzy: 7

Studio Beamdog, odpowiedzialne między innymi za odświeżone edycje (Enhanced Edition) takich hitów jak "Baldur's Gate" i "Icewind Dale", przygotowuje projekt zatytułowany "Adventure Y". Firma potwierdziła, że w rzeczywistości jest to nowa odsłona legendarnej produkcji BioWare.

adventure y

Według tłumaczeń Beamdog, tytuł nie będzie kontynuacją drugiej części "Wrót Baldura". Jego akcja rozegra się gdzieś między wydarzenia z "Baldur's Gate Enhanced Edition", a "Baldur's Gate II: Cienie Amn".

Baldur's Gate II: Cienie Amn

15 listopada 2013 r. swoją premierę miała druga część odświeżonej wersji opowieści o dziecku Bhaala – "Baldur's Gate 2: Enhanced Edition" wydanej przez studio BeamDog. Opowiedzieliśmy Wam wtedy, co znajdziecie w rozszerzonej edycji i zapewniliśmy, że spolszczeniem gry zajęła się ta sama ekipa, która przygotowała polską wersję "Baldur's Gate: Enhanced Edition". Prace miały zakończyć się około 3 miesiące po premierze gry, jednak okazało się, że zadanie jest dużo trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

baldur's gate ii: enhanced edition

Udało mi się porozmawiać z koordynatorem spolszczenia, cherrycoke2l, dzięki czemu poznałem dokładniejsze dane na temat aktualnego stanu wersji polskiej.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn Reloaded

Dodał: , · Komentarzy: 6
baldur's gate ii

W czerwcu bieżącego roku światło dzienne ujrzał remake pierwszej części serii o dziecku Bhaala – "Baldur's Gate: Reloaded". Pełna zawartość "Baldur's Gate" oraz dodatku "Opowieści z Wybrzeża Mieczy" została odtworzona na silniku gry "Neverwinter Nights 2".

Mamy dobrą nowinę dla wszystkich, którym remake się spodobał i chcieliby więcej. BGR Team, zajmujący się wspomnianym remakiem, postanowił ukończyć swoje dzieło i przenieść do trójwymiarowego świata również "Baldur's Gate II" wraz z dodatkiem "Tron Bhaala".

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Premiera "Baldur's Gate II Enhanced Edition" lada dzień bo już 15 listopada, więc warto przybliżyć kilka faktów o tym odświeżeniu. Studio Beamdog a dokładniej jego część – Overhaul Games przygotowała dla nas kilka nowości i sporo usprawnień względem wersji z 2000 roku.

bg2 ee, crpg

Reedycja zawierać będzie w sobie zarówno podstawową wersję "Baldurs's Gate II: Cienie Amn" jak i dodatek "Tron Bhalaa".

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Nigdy nie byłem wielkim fanem branżowej nekrofilii, a tym bardziej tej w wykonaniu Overhaul Games, więc tą wiadomość podaję raczej z informatorskiego obowiązku niż w wyniku ogromnego zachwytu nad tym faktem. Ot, kolejna firma, która zwietrzyła interes na ostatnim renesansie klasycznych pozycji i postanowiła to wykorzystać. Nie mam żadnego szacunku dla ludzi, starających posłużyć się nostalgią graczy i renomą kultowego tytułu do łatwego nabicia własnej kabzy. Taryfa ulgowa za lenistwo oraz cwaniactwo – te rzeczy nie powinny obowiązywać nigdy.

baldur's gate 2, edycja rozszerzona

Jednak, jeżeli kogoś nie zrażają dość chłodne recenzje odrestaurowanej pierwszej części przygód Dzieci Bhaala oraz pragnie wyrzucić 24.95$ (około 78 zł) na lifting, który generalnie za darmo (i do tego lepiej, bo bez większych bugów) zrobi dobra paczka fanowskich modyfikacji, to ja mu przecież takich praktyk nie zabronię, gdyż to wolny kapitalistyczny kraj.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Jest szansa na "Baldur's Gate 3"

Dodał: , · Komentarzy: 16

Każdy z nas chciałby "Baldur's Gate 3", prawda? Jednak mimo chęci studia BeamDog, o premierę "trójki" będzie bardzo trudno.

baldur's gate, beamdog

Jak wspominaliśmy niedawno została wstrzymana sprzedaż edycji rozszerzonej Wrót Baldura. Jest to z pewnością cios dla producenta, gdyż utrudni to wydanie kontynuacji "jedynki", nie wspominając już o "trójce". Powodem są prawne nieścisłości między producentem a wydawcą tytułu. Niestety więcej na ten temat nie jesteśmy w stanie powiedzieć, bowiem Trent Oster – szef studia BeamDog – unika wypowiedzi w tej sprawie.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Oj, dawno, dawno nie usłyszeliśmy nic z ust studia Beamdog, które stworzyło "Baldur's Gate: Enhanced Edition". Gra raczej spotkała się negatywnymi opiniami – główne zarzuty to mała liczba nowości (mody od graczy – które nie działają z edycją rozszerzoną – są większe i lepsze) oraz nowe błędy. Nic więc dziwnego, że twórcy przy sequelu muszą się porządnie postarać.

baldur's gate, enhanced edition
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Tsuki – otwarta beta

Dodał: , · Komentarzy: 1
tsuki, baldurs gate 2 mod

Za pośrednictwem swojego bloga Lava poinformował, iż dostępna do ściągania i testowania jest wersja beta modyfikacji dodającej do Baldur's Gate 2 potencjalną postać do przyłączenia o imieniu Tsuki.

Postać o imieniu Tsuki (z jap. tsuku – księżyc) pojawiła się już w ramach modyfikacji Tajemnice Wybrzeża Mieczy. Chociaż wydaje się być niegroźnym hedonistą, to w istocie nie można mu powierzyć żadnych tajemnic i liczyć na to, że w razie niebezpieczeństwa wyciągnie ku nam pomocną dłoń. Tsuki to realista, który pragnie stanąć po właściwej, czyli zwycięskiej, stronie. Ten stan rzeczy wynika być może z samej biografii postaci. Ten czarodziej i łotrzyk w jednym to syn elfa z Waterdeep oraz kobiety o egzotycznej urodzie z odległego Kara-Tur.

Chociaż modyfikacja ta obejmuje jedynie drugą odsłonę Wrót Baldura, to jednak jest to bezpośrednia kontynuacja przygody z TWM. Nie musimy jednak celowo instalować wspomnianego moda, bowiem już na początku przygody możemy ustalić kilka zmiennych, dzięki czemu przygodę z Tsukim będzie można przeżyć na kilka sposobów. Mod zawiera także zawartość przeznaczoną dla Tronu Bhaala

Modyfikacja jest do pobrania pod tym adresem, zaś tutaj znajduje się oficjalny wątek na forum.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Pomóż przy Petsy NPC

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jak też możemy wyczytać na Lava's Scriptorium, tamtejszy maestro, Lava, potrzebuje pomocy przy przygotowywaniu kolejnej modyfikacji do Baldur's Gate II.

baldurs gate ii, petsy npc

Na swoim blogu Lava prosi o pomoc przy przygotowaniu modyfikacji Petsy NPC, która dodaje do gry tytułową postać – bardkę halflinga a zarazem postać romansową. Petsy ma pewne problemy z wyrażaniem uczuć, dlatego Lava prosi o pomoc w wersji tekstowej. Chodzi o tych z was, którzy język angielski uważają za opanowany i nie mają problemów, by rozpisać w nim uczucia danej postaci.

Jeśli czujecie się na siłach, by wspomóc Lavę, możecie się z nim skontaktować za pomocą jego bloga, jak też wysłać wiadomość za pośrednictwem społeczności na SHS.

Wczytywanie...