bitwa_blizniakow

Trwają prace nad spolszczeniem BG2: EE

2 minuty czytania

15 listopada 2013 r. swoją premierę miała druga część odświeżonej wersji opowieści o dziecku Bhaala – "Baldur's Gate 2: Enhanced Edition" wydanej przez studio BeamDog. Opowiedzieliśmy Wam wtedy, co znajdziecie w rozszerzonej edycji i zapewniliśmy, że spolszczeniem gry zajęła się ta sama ekipa, która przygotowała polską wersję "Baldur's Gate: Enhanced Edition". Prace miały zakończyć się około 3 miesiące po premierze gry, jednak okazało się, że zadanie jest dużo trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

baldur's gate ii: enhanced edition

Udało mi się porozmawiać z koordynatorem spolszczenia, cherrycoke2l, dzięki czemu poznałem dokładniejsze dane na temat aktualnego stanu wersji polskiej.

Oto one:

  • Rasaad – spolszczenie ukończone w 75%. Brakuje tekstu z dodatku "Tron Bhaala".
  • Neera – spolszczenie ukończone w 70%. Trwają prace nad zakończeniem tłumaczeń ostatnich linii tekstu z podstawowej wersji gry.
  • Hexxat – spolszczenie ukończone w 30%. Prace nad tą postacią idą teraz pełną parą – jeszcze tydzień temu była praktycznie nieruszona.
  • Dorn II-Khan - spolszczenie rozpoczęte, ale tłumacz aktualnie zajmuje się głównie postacią Rasaada.
  • The Black Pits 2 – na dzień dzisiejszy 0%.

Mogłoby się wydawać, że to niezbyt dużo, jak na tak długi czas. Jednak warto przypomnieć, że ilość tekstu, jaka znajduje się w "Baldur's Gate II: Cienie Amn" jest wręcz potężna w porównaniu do dzisiejszych produkcji, natomiast autorzy spolszczenia pracują wyłącznie z chęci wsparcia innych graczy. Należy więc oddać ukłony w ich stronę i dopingować, bowiem prace nie zostały porzucone i są coraz bliżej ukończenia.

Przypominam również, że spolszczenie "Baldur's Gate: Enhanced Edition" zostało już ukończone i jest dostępne w każdym zakupionym przez Was egzemplarzu cyfrowym.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...