Wiedźmin 3: Dziki Gon

Choć CD Projekt RED wielokrotnie zaznaczał, że historia Geralta została definitywnie zakończona i nie zamierza wracać do tej postaci w przyszłości, to równocześnie potwierdził, że marka “Wiedźmin” jest jednym z filarów, na którym ma się opierać działalność spółki. Gracze, jak to my, ciągle więc spekulują, kto zostanie głównym bohaterem kolejnych wirtualnych przygód opartych o świat wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego. Czy będzie to ktoś zupełnie nowy, czy też zostanie nim postać, którą zdążyliśmy już poznać i polubić?

wiedźmin,ciri

Nie jest tajemnicą, że faworytką zdecydowanej większości fanów jest Ciri. To także dość naturalny wybór, gdyż to bohaterka, która miała już swoje “pięć minut” w trzeciej części komputerowej sagi, społeczność bardzo polubiła wizję CD Projekt RED, nie trzeba byłoby jej specjalnie promować, ale równocześnie całość pozostawiała nam pewien zdrowy niedosyt, jeżeli chodzi o jej opowieść.

Podobnie sądzi Jakub Szamałek, główny scenarzysta studia, który chętnie wróciłby do tej bohaterki w przyszłości.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po kryzysie z połowy marca nie ma już właściwie śladu. CD Projekt RED wciąż całkiem dobrze radzi sobie na giełdzie, a znakomite prognozy inwestorów przed zbliżającą się premierą “Cyberpunk 2077”, pozwoliły przeznaczyć część zarobionej gotówki na interesujące inwestycje.

cd projekt red

Otóż spółka potwierdziła, że przeznaczy 150 mln złotych na papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, a kolejne 150 mln rozdysponuje na obligacje znajdujące się w rękach Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Szwajcarii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

“Zawsze patrz na jasną stronę życia”, zdają się nucić przedstawiciele CD Projekt RED. Choć kryzys związany z pandemią koronawirusa nie ominął warszawskiej spółki i studio zaliczyło w połowie marca naprawdę poważną stratę na giełdzie, to ekipa zgodnie z przesłaniem piosenki – zacisnęła usta i gwizdnęła, a wszystko jakoś się ułożyło.

Wiemy, że konieczność pracy zdalnej nie przeszkadza w produkcji “Cyberpunk 2077” i wrześniowy termin premiery nie jest w żadnym stopniu zagrożony. Firma ostatnio podniosła się ze sporego doła i stała się najwyżej notowaną spółką na polskiej giełdzie. To jednak nie koniec dobrych wieści z tego frontu.

wiedźmin 3

“Wiedźmin 3”, mimo prawie pięciu lat na karku, wciąż generuje spore przychody i doskonale wpływa na wyniki całej Grupy Kapitałowej. W poprzednim roku osiągnęła ona 521 milionów złotych przychodu ze sprzedaży, co przekłada się na wynik o 44% lepszy niż w 2018. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 175 milionów złotych (wzrost o 60%), a rentowność netto grupy urosła o 34%.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Jak kończy się "Wiedźmin 3: Dziki Gon"? W naszym kraju można nie znać własnego imienia oraz nazwiska, lecz z trudem można nie kojarzyć losów Geralta i jego bliskich. We wszystkich alternatywnych wariantach. Nieomalże większość jest także dla odbiorców zrozumiała. Wyjątek stanowią trzy ewentualności, jakie mogą spotkać przybraną córkę wiedźmina...

Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED, podobnie jak inni potentaci branży elektronicznej rozrywki, nie mają ostatnio łatwego życia. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany milionom ludzi na całym świecie, a mimo że gry komputerowe wydają się być szczególnie popularne w okresie globalnej kwarantanny (chociażby patrząc na rekordy frekwencji, które bije teraz Steam), to nie da się ukryć, że poszczególne studia także dostały na przestrzeni tygodni mocno po pysku.

cd projekt red,wośp

Warszawskie studio w marcu zaliczyło jeden z mocniejszych spadków w swojej historii bytności na giełdzie. Okres kwarantanny też nie pomaga przy ostatecznych szlifach “Cyberpunk 2077”, bo mimo że developerzy pracują zdalnie, to jednak nie to samo co praca na miejscu.

Mimo niezbyt przychylnej koniunktury, CD Projekt RED postanowił włączyć się w walkę z koronawirusem i przekazał na ten cel 4 miliony złotych. Firma przelała całą kwotę WOŚP ufając doświadczeniu fundacji w kwestii zakupu niezbędnego sprzętu medycznego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dobre wieści dla wszystkich pasjonatów spragnionych nowych przygód z wiedźmińskich szlaków i miłośników postaci Geralta z Rivii. Najsłynniejszy łowca potworów już niedługo powróci ze świeżą historią za pośrednictwem kolejnego komiksu wydawnictwa Dark Horse.

fading memories

“Fading Memories” powstaje we współpracy ze studiem CD Projekt RED, stąd też opowieść weźmie pod uwagę wydarzenia, które miały miejsce w grach. Geralt będzie starał się odnaleźć w zupełnie nowej rzeczywistości, w której wiedźmini to chodzący archaizm, natomiast zagrożenia związane z napadami potworów na szlakach praktycznie zniknęły. Kiedy protagonista, w związku z kryzysem na rynku pracy i brakiem jakichkolwiek zleceń, zaczyna zastanawiać się nad nowymi ścieżkami życiowymi, otrzymuje misje od burmistrza małego miasteczka – wyeliminowanie mglaków, które porywają lokalną dziatwę. W obecnej sytuacji Geralt jest daleki od wybrzydzania, ale doświadczony wiedźmin wyczuwa, że pod z pozoru prostym zleceniem, kryje się coś podejrzanego i wyjątkowo mrocznego…

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor, natomiast za grafikę odpowiada Amad Mira. “Fading Memories” stanowi pierwszy zeszyt czteroczęściowego cyklu. Premiera została zapowiedziana na 17 czerwca. W rozszerzeniu wieści znajdziecie pełną okładkę komiksu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 nadal niczym ciepłe bułeczki

Dodał: , · Komentarzy: 1

Kiedy przychodzi do rzucenia grosza wiedźminowi, a tu się okazuje, że koleś całkiem kasiasty i bez większej pomocy radzi sobie naprawdę niezgorzej.

wiedźmin 3

Jednak z takich informacji należy się tylko cieszyć, bo raz że przygody łowcy potworów to nasz najlepszy towar eksportowy. Dwa, nie ukrywajmy, to wciąż cholernie dobra produkcja, w którą powinien zagrać każdy – od gracza, który zjadł zęby na branży elektronicznej rozrywki po kogoś, kto stawia w niej dopiero pierwsze kroki.

Do rzeczy, bo naprawdę dobre wieści nadchodzą zza oceanu. Przedstawiciele NPD Group, która specjalizuje się w zbieraniu i analizowaniu danych, informują że sprzedaż “Wiedźmina 3” w ostatnim kwartale 2019 roku wzrosła bagatela o 554% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku. Przy okazji warto dodać, że mowa tu jedynie o samych wersjach pudełkowych oraz sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. W szerszej perspektywie liczby mogą okazać się jeszcze lepsze.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Fani świata Andrzeja Sapkowskiego z niecierpliwością wyglądają premiery serialu, który pojawi się jeszcze w tym miesiącu, jednak wcześniej możemy zobaczyć efekt fanowskiego projektu "Pół wieku poezji później". Czy niski budżet zrównoważy wielkie serce?

pół wieku poezji później

Za tym projektem stoi grupa ludzi, która kocha świat Geralta na tyle, by uznać ekranizacja prozy Sapkowskiego za najzwyczajniej w świecie kiepską i samemu spróbować swoich sił. Bez wielkiego sponsora, za to całkowicie za darmo i z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego. Już w 2015 roku zapowiedziano, że powstanie "Alzur’s Legacy", który ma się rozgrywać 25 lat po wydarzeniach, które poznaliśmy w ostatnim tomie Sagi. Czy warto było czekać aż cztery lata?

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nintento Switch dołącza do grona platform, na których będziemy mogli zobaczyć w akcji "Dziki Gon". Co ważniejsze, w swoje ręce dostaniemy produkt kompletny, a więc wyposażony we wszystkie poprawki, dwa duże rozszerzenia oraz 16 mniejszych DLC.

wiedźmin 3

CD Projekt Red nie zwalnia tempa i rusza na podbój nowej platformy. Po wersjach na PC, PS4 i Xbox One przyszła pora na Nintendo Switch. Od teraz posiadacze tej konsoli będą mogli wraz z Geraltem odszukać Ciri a przy okazji stanąć oko w oko z budzącym grozę Dzikim Gonem. Co więcej, w swoje ręce dostaną także dwa oficjalne rozszerzenia oraz pakiet wszystkich darmowych DLC, dzięki którym przy grze można spędzić ponad 150 godzin.

Wczytywanie...