Auberon Muircetach

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

wiedzmin 3, auberon muircetach, lud olch, król olch

Auberon Muircetach to król Aen Elle i zarazem potężny Aen Saevherne. Czasami tego władcę Tir ná Lia nazywa się „Królem Olch”, bowiem miano tego plemienia w Starszej Mowie oznaczało właśnie Lud Olch. Zdaniem Avallac'ha, przeżył co najmniej 650 saovinów (czyli "zamieranie", będące świętem elfów, przypadającym na koniec października), chociaż wciąż może poszczycić się niemal młodzieńczą urodą oraz długimi, szarymi włosami.

Auberon Muircetach od samego początku dążył do odzyskania potomka Starszej Krwi, bowiem nigdy nie wybaczył elfce Larze Dorren romansu z człowiekiem – Cregennanem z Lod. Nakazał, by Avallac'h przyprowadził mu Ciri, bowiem dążył do tego, by spłodzić z nią potomka. Chociaż Aen Saevherne w pełni wykonał rozkaz, to Król Olch nie był w stanie doprowadzić sprawy do wyczekiwanego końca, mimo wielokrotnych prób. Można w ten sposób przypuszczać, że król był po prostu bezpłodny, co mocno rozgniewało także samą Ciri.

Owa „niedyspozycja” króla do spłodzenia potomka nie była jednak jedynym powodem, dla którego ambitny Eredin Bréacc Glas zdradził, a następnie otruł swojego suwerena, bez przeszkód przejmując tron i władzę nad wszystkimi Aen Elle. Udało mu się także nakłonić do współpracy Ge'elsa, którego ustanowił namiestnikiem Tir ná Lia, sprawującym władzę pod jego nieobecność.

Prawda o winie Eredina wyszła na jaw w 1272 roku, kiedy to Avallac'h i Geralt udali się do ojczystego świata Aen Elle. Z pomocą onejromantki Corinne Tilly, udało im się ujawnić okoliczności zamordowania Auberona, dzięki czemu wciąż mu wierny Ge'els odciął dowódcę Czerwonych Jeźdźców od posiłków i zasugerował użycie Słonecznego Kamienia, by zwabić Naglfaara w pułapkę.

Komentarze

0
·
Dla informacji autora artykułu czarny kolor skóry jest elementem przystosowania się do warunków środowiskowych, a konkretniej klimatu o bardzo dużym nasłonecznieniu, czy w książkach Szpakowskiego poza Zerrikanią występuje gdzieś taki klimat?
Elfka Enid Findabair, najpiękniejsza kobieta świata która miała błękitne oczy i złote włosy. Jak wiadomo.to typowe cechy osób czarnoskórych.
Podobnie jest z opisem innym elfów włosy o jasnym pigmencie, wiadomo to cechy osoby czarnoskórej.
Gdyby biali ludzie byli angażowani w rolę królów plemion afrykańskich lub elementów opisujących ich mitologię to padł by olbrzymi zarzut, że biali chcą zawłaszczyć elementy ich kultury.
Natomiast gdy sytuacja jest odwrotna i w świecie mitologii lub historii białych wstawianie są czarnoskórzy to sprawa jest nazywana czymś fajnym i normalnym.
Pragnę zauważyć, że takie elementy jak zamki, miecze, rycerze są częścią kultury białego człowieka i to właśnie do niej nawiązuje świat opisany np przez Sapkowskiego i może dlatego ludziom nie podoba się fakt zawłaszczania tego przez osoby czarnoskóre.
Doszło do tego, że ludzie pytanie w USA o elementy średniowiecza uważają, że rycerzami byli również czarnoskórzy i to jest właśnie efekt tej idiotycznej narracji.
Jeżeli dana postać jest opisana jako biała to dlaczego jest to zmieniane? Każdy fan chce oglądać projekcję spójną z książkami, a tutaj ma siłę stara się zakrzywiać ten obraz i wstawiać elementy poprawności politycznej.
Nie widzę problemu aby osoby czarnoskóre odgrywały rolę w współczesnym kinie i w okresach kiedy ich obecność była faktem, opisy mitologiczne do nich nawiązują lub czas historyczny do którego nawiązuje produkcja, ale w jakim celu budować narrację, że od zawsze żyjemy w społeczeństwie multikulti?
Niech każdy zachowuje prawa do swojej tożsamości, jeżeli jakiś twórca nawiązuje do danego okresu czy też kultury to nie zmieniajcie tego na siłę.
0
·
Każda wiedza cenna, chociaż nie wspomniałem o kolorze skóry ani razu. Jeśli chodzi o obrazek, to pochodzi z gry i jako artykuł do gry nie mam w tym względzie innego wyboru.
0
·
Wygląda to tak jakby autor wiadomości, dwa posty wyżej, znalazł pierwszy, lepszy temat związany z Wiedźminem i bez czytania go postanowił wyrazić swoją oburzenie z powodu pojawienia się w serialu czarnoskórych aktorów.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...