Ge'els

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

geels, wiedźmin 3, dziki gon, tir na lia

Ge'els to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Eredina i generał jego armii. W przeciwieństwie do pozostałych dowódców, Imleritha i Caranthira, nie bierze czynnego udziału w podbojach Czerwonych Jeźdźców. Aktualny król Dzikiego Gonu wykorzystuje naturalne talenty polityczne i charyzmę opisywanego Aen Elle do zarządzania Tir ná Lia podczas swojej nieobecności. Ge'els wydaje się być zadowolony ze swojej roli, spędzając czas na zaspokajaniu własnych pragnień i zaznawaniu przyjemności.

Avallac'h proponuje Geraltowi podróż do macierzystego świata Eredina, gdzie wiedźmin ma spróbować przekonać Ge'elsa do tego, by zdradził Króla Gonu. Elf twierdzi, że mamy szansę na powodzenie z racji przywiązania Aen Elle do poprzedniego władcy, który zginął w niejasnych okolicznościach.

Prawda o winnym tego morderstwa, przekazana za pomocą wizji onejromantki Corine Tilly, sprawia, że Ge'els przestaje wspierać Eredina i nie pozwala na przesłanie dodatkowych posiłków, które miałyby zasilić szeregi Dzikiego Gonu. Elf dzieli się także wiedzą o Kamieniu Słonecznym, pomagając zastawić pułapkę na swojego dotychczasowego suwerena. Prawdopodobnie przejął władzę nad Aen Elle po zabiciu Eredina przez Geralta z Rivii.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...