Gaetan

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

gaetan, wiedźmin 3

Gaetan to jeden z przedstawicieli wiedźmińskiego cechu Kota, który pojawia się w świecie gry po instalacji darmowego DLC. Ten zabójca potworów unika głównych szlaków, dzięki czemu nie ryzykuje wykryciem. Został ostrzeżony przez Joëla, by trzymać się z dala od siedziby swojej szkoły, która została zajęta przez wojsko. Licząc na łatwy zarobek, Gaetan udał się do wsi Dobrowa, gdzie przyjął od sołtysa zlecenie na zabicie grasującego w okolicy potwora.

Rokowania co do nagrody przebiegły pomyślnie, zaś Gaetan sumiennie wywiązał się ze swojej części i na podłodze domu sołtysa wylądowała głowa nękającego okolicę leszego. Przywódca wioski nie przekazał wiedźminowi ustalonej wcześniej sumy, odwołując się do jego sumienia i prosząc, by zrezygnował z części wynagrodzenia. Przedstawiciel szkoły Kota nie zamierzał ustąpić, łatwowiernie przyjmując zaproszenie do stodoły, gdzie miały znajdować się pieniądze, uprzednio ukryte przed chciwymi łapami żołdaków Barona.

Na miejscu Gaetan został zaatakowany od tyłu przez chłopa, który chciał zabić go widłami niczym chłopak, który próbował podobnej metody w stosunku do sławnego Geralta z Rivii. Opisywany wiedźmin zdołał się uchylić. Rozwścieczony zamachem na swoje życie, Gaetan zabił wszystkich mieszkańców wsi za wyjątkiem małej dziewczynki. Okazało się, że przypominała mu zmarłą ze starości siostrę.

Przedstawiciela cechu Kota spotykamy nieopodal kapliczki Melitele. Możemy go wyzwać do walki lub wysłuchać. Decydując się na drugą z opcji, poznajemy prawdę co do motywów Gaetana. Znając prawdę, możemy zmusić go do walki lub oszczędzić. Pierwszy sposób skutkuje walką, zaś puszczając wiedźmina wolno poznajemy położenie jego kryjówki, gdzie znajdziemy solidny zastrzyk gotówki, trzy trofea oraz stalowy miecz Teigr.

W dodatku "Serca z kamienia" natkniemy się na to imię podczas wykonywania jednego z zadań pobocznych związanych ze sprzedażą obrazu. Okazuje się, że Gaetan pozostawił dla nas zakonserwowane trofeum nawet wtedy, gdy nigdy wcześniej go nie spotkaliśmy.

Komentarze

1
·
Nie licho, a leszy

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...