Fringilla Vigo

1 minuta czytania

fringilla vigo, fringilla vigo wiedzmin 3, fringilla vigo witcher 3

Fringilla Vigo z Beauclair to postać znana przede wszystkim z książek, bowiem dopiero w „Dzikim Gonie” możemy spotkać ją osobiście. Nilfgaardzka czarodziejka w przeszłości miała przelotny romans z Geraltem, wykorzystując Białego Wilka do zdobywania informacji. Była członkinią Loży i przyjaciółką Assire, która została zamordowana w Loc Muinne. Szerokim echem odbił się jej udział w bitwie pod Sodden, gdzie oślepiła sławną Yennefer z Vengerbergu, chociaż później pomogła jej w ucieczce z zamku Montecalvo.

Mimo przynależności do skompromitowanej organizacji czarodziejek, udało jej się uniknąć śmierci, chociaż za sukces trudno uznać schwytanie i osadzenie w cesarskim lochu. Wybawieniem okazuje się plan Yennefer, która zbiera dawne członkinie Loży i w zamian za obronę Ciri obiecuje im cesarski akt łaski, na co, dość niechętnie, przystaje także sam Emhyr. Fringilla zostaje uwolniona na Skellige, dzięki czemu czarodziejka z Beauclair walnie przyczynia się do zwycięstwa nad Eredinem i jego Dzikim Gonem.

Nie chce opowiadać o swoim pobycie w lochu. Na jej ciele nie widać jakichkolwiek oznak tortur, więc można przypuszczać, że Fringilla współpracowała z cesarskim wywiadem. Trudno szukać na jej twarzy śladu dawnej wesołości, więc przymusowy pobyt w ojczyźnie na pewno dość mocno odbił się na psychice tej skromnej i eleganckiej dziewczyny.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...