Koral

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

lytta neyd,coral,koral

Koral, czyli właściwie Astrid Lyttneyd Ásgeirfinnbjornsdottir, to jedna ze znanych czarodziejek z okresu poprzedzającego oryginalną sagę. Jej miano pochodziło od koloru ulubionej pomadki, bowiem prawdziwe imię było zbyt trudne do wymówienia. Pochodziła ze Skellige, więc nic dziwnego, że interesowała się morzem i dobrze znała na statkach. Wszędzie rozpoznawano jej znaki szczególne, rude włosy oraz tatuaż na udzie, przedstawiający skalara – symbol snobizmu i dobrobytu. Zrobiła go w młodości, wtedy też pozbyła się większości piegów.

Chociaż nie pojawia się na stronach żadnego z pięciu tomów oryginalnej sagi, to poznaliśmy ją dzięki "Sezonowi Burz", opowiadającemu o losach czarodziejki doradzającej władcy Kerack – Belohunowi. Zajmowała wille "Cyklamen", w której przez pewien czas przebywał jej kochanek – sławny Geralt z Rivii. Uciekła z miasta podczas sztormu, by ostatecznie opuścić Kerack po wstąpieniu na tron syna Belohuna – Viraxasa. Opowiadanie z jej udziałem znalazło się także w niekanonicznym tomie "Szpony i Kły", gdzie ponownie krzyżują się drogi jej i Białego Wilka. Wiele lat później zginęła podczas sławnej bitwy o Wzgórza Sodden. Jej imię zostało wyryte na nagrobku obok imion innych czarodziejów, którzy polegli tamtego dnia.

Chociaż nie pojawia się w grze bezpośrednio, to słyszymy jej imię od nilfgaardzkiego żołnierza, który brał udział we wspomnianej przed chwilą bitwie. Wypowiada je także jeden z czarodziejów, który został uwolniony z kompresji artefaktowej. Koral podejrzewała go o zdradę.

Komentarze

0
·
Powie mi ktoś co ten artykuł ma wspólnego z W3 skoro ta postać tam nie występuje?
0
·
Zgodnie ze spoilerem, jest tam wspomniana, stąd też trafiła do działu.
0
·
Na tej samej zasadzie można napisać o każdej postaci która została wspomniana w grze, a która w niej nie występuje...
0
·
Szakal ma rację ta postać nie ma nic wspólnego z W3
1
·
Dla jednych ma ...dla innych nie.
Jest wspomniana w W3, dlatego szukałem kim jest ... i znalazłem
0
·
Też szukałem informacji na temat Koral, bo była wspomniana w W3 i zaczalem szukac o kogos chodzi. =)

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...