Cantarella

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

cantarella wiedzmin 3 sasza wiedzmin 3, vatier de rideaux, cartia van carten

Carthia van Canten to kochanka szefa nilfgaardzkiego wywiadu Vatiera de Rideaux oraz szpieg Assire var Anahid. Przezywana "Cantarellą" od rodzaju trującego arszeniku, doskonale pasuje do tego miana, odgrywając rolę kobiety skupionej jedynie na seksie, w którym ponoć była niezwykle biegła. Zgodnie z opisem Sapkowskiego posiadała aksamitne wargi i kształtne piersi oraz włosy w kolorze blond.

Chociaż mówiła mało i rzadko, to Vatier cenił jej talent do słuchania i cierpliwość, dzięki czemu mógł odpocząć z dala od wielkiej polityki i jeszcze większej pajęczyny niebezpieczeństw. Nie był jednak świadomy, że Carthia posiadała doskonałą pamięć i każdy strzępek informacji od razu przekazywała czarodziejce Assire var Anahid.

Po śmierci tej ostatniej system ten musiał ulec zmianie, zaś na postać tę niespodziewanie natkniemy się w Novigradzie podczas zadania "O wielką stawkę". Cantarella podaje się za madame Saszę i namawia Geralta, by pomógł jej obrabować skarb przeznaczony dla zwycięzcy turnieju w gwinta. Sama udaje jednego z zawodników, chociaż akcent zdradza jej nilfgaardzkie pochodzenie. Twierdzi, że zna Białego Wilka z opowieści swojej przyjaciółki, Fringilli Vigo, która – jak Assire – także należała do Loży Czarodziejek.

Jeśli zaoferujemy pomoc, to "Sasza" zdobędzie pieniądze, oferując wiedźminowi kolację w "Zimorodku" oraz pełną uniesień noc, po której pozostawia na poduszce krótki list, podpisując się swoim pseudonimem "Cantarella".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...