Triss Merigold

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

triss merigold, wiedźmin 3 dziki gon

Triss Merigold była jedną z głównych postaci w drugiej części gry. Chociaż opuszcza Loc Muinne wraz z Geraltem, to wkrótce ta dwójka rozdziela się. Wybuch wojny z Nilfgaardem sprawia, że udaje się do Novigradu, gdzie do tej pory czarodziejów witano z szeroko otwartymi ramionami. Sytuacja zmienia się diametralnie po tym, jak ludzie dowiedzieli się o Loży i jej udziale w zamordowaniu królów Północy. Sytuację wykorzystał Radowid, który powołał łowców czarownic i bez skrępowania posłał swoich siepaczy, by znaleźli, jednogłośnie osądzili i spalili na stosie wszystkich czarodziejów. Niektórych tymczasowo oszczędził, by torturami wyciągnąć z nich cenne informacje.

Prześladowania nie ominęły także samej Triss. Jej duży i wygodny dom został splądrowany, lecz dobra przyjaciółka Geralta zdołała umknąć na czas. Od tamtej pory pozostawała w ukryciu, współpracując z Królem Żebraków. Chciała pomóc pozostałym czarodziejom w mieście, więc zaczęła gromadzić środki finansowe niezbędne do tego, by prześladowani mogli opuścić Novigrad i udać się do Koviru. Nie ma jednak niczego za darmo, stąd zadanie to często oznaczało wykonywanie zleceń dla przestępczego półświatka Wolnego Miasta.

Podczas jednego z tego typu "zleceń" spotyka Geralta, który szuka Ciri. Biały Wilk prosi o pomoc bliską przyjaciółkę, jednak czarodziejka z Mariboru także ma swoje kłopoty i upatruje w pojawieniu się wiedźmina szansy na realizację własnych planów. Triss wskazuje onejromantkę jako osobę, która może pomóc w odszukaniu następczyni tronu Cintry. Czarodziejkę trapi rozstanie z wiedźminem pod Loc Muinne, jednak dopiero nasze działania mogą doprowadzić do ponownego rozbudzenia uczucia między nią a Białym Wilkiem.

triss merigold, wiedźmin 3 dziki gon

Geralt czynnie wspomaga plany ucieczki do Koviru, dzięki czemu wkrótce z novigradzkiego portu odpływa statek ze wszystkimi ocalałymi czarodziejami. Jeśli poprosiliśmy Triss o pozostanie w mieście, po czym wyznamy jej miłość, to dawna doradczyni króla Foltesta pozostaje w Wolnym Mieście.

Bez względu na wybór, Triss uczestniczy w obronie Kaer Morhen przed Dzikim Gonem, jak też wspomaga Lożę podczas zasadzki na okręt Eredina nieopodal wyspy Undvik. Jeśli związała się z Geraltem, to po zażegnaniu problemu upiornej kawalkady jeźdźców udaje się wraz z wiedźminem do Koviru, gdzie obejmuje posadę królewskiego doradcy, jak też zostaje przywódczynią Nowej Kapituły i Rady Czarodziejów.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...