Caranthir

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

caranthir, caranthir dziki gon, caranthir nawigator

Caranthir Ar-Feiniel to Nawigator Dzikiego Gonu i jeden z generałów oddziału Eredina. W przeciwieństwie do budzącego grozę Imleritha, posługuje się przede wszystkim magią, chociaż uzbrojony w swój kostur może sprawić nie lada problemy nawet doświadczonemu wiedźminowi. Ten małomówny i chorobliwie ambitny Aen Elle jest wynikiem pracy Avallac'ha, który przez wieki łączył w pary elfy, wykazujące wysokie zdolności do podróżowania w czasie i przestrzeni. Efektem miało być złote dziecko, lecz przygotowywany do tego zadania Caranthir szybko odwrócił się od swojego nauczyciela, wchodząc na drogę przemocy i dołączając do oddziału Eredina. Wtedy też ich drogi rozeszły się, przez co wkrótce stali się zaciekłymi rywalami.

Caranthir zdołał nawet odnaleźć kryjówkę swojego dawnego mistrza, lecz jego celem pozostaje przede wszystkim schwytanie Ciri i dostarczenie jej Eredinowi. Brał czynny udział w bitwie na dziedzińcu Kaer Morhen, gdzie stoczył nierozstrzygnięty pojedynek z Eskelem. Wyzwolona furia Ciri groziła fiaskiem całego ataku, więc tylko przytomność Nawigatora pozwoliła uciec Dzikiemu Gonowi w bezpieczne miejsce.

Zasadzka u wybrzeży wyspy Undvik stanowiła okazję do posłużenia się mocą, stąd generał osobiście rzucił zaklęcie zamrażające całą okolicę. Dopiero wtedy wyszło na jaw, że za większość zdolności Caranthira odpowiadała jego laska. Generał został zaatakowany przez Ciri, która pozbyła się zaklęcia, lecz Nawigatora zabił osobiście Biały Wilk. Ostatnim gestem rozpaczy Aen Elle przeniósł Geralta pod wodę, lecz wiedźmin zdołał się wydostać, pozostawiając ciało swojego oponenta na dnie.

Caranthir był mistrzem magii zimna, przywołując śmiercionośne pociski, zabezpieczając się mroźną tarczą i wzywając na pomoc lodowe golemy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...