Filippa Eilhart

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

wiedźmin 3,filippa eilhart

Filippa Eilhart to sławna doradczyni króla Vizimira II i osoba, która od najmłodszych lat nauczała obecnego władcę Redanii – Radowida V Srogiego. Relacje z obecnym panem Tretogoru nie należały do ciepłych z racji władczego charakteru czarodziejki. Niech za przykład posłuży zjazd w Loc Muinne, podczas którego Eilhart, na rozkaz króla, zostaje oślepiona w ramach kary za swój udział w zamachu na Demawenda z Aedirn, chociaż oskarża się ją także o pomoc w zamordowaniu Vizimira. Od tamtego czasu nieformalna przywódczyni Loży Czarodziejek żyje w ukryciu, uciekając przed ludźmi Radowida, który pała do niej wcale nie skrywaną nienawiścią.

To właśnie władca Redanii zlecił nam schwytanie Filippy, wskazując resztki dawnego elfickiego miasta Est Tayiar jako miejsce, gdzie ukrywa się przywódczyni Loży. Po dotarciu pod wskazany adres okazało się, że Filippa faktycznie rezydowała we wspomnianych ruinach, gdzie próbowała przywrócić sobie wzrok. Jeśli ukończyliśmy zadanie „Racja stanu”, to mogliśmy obejrzeć śmierć Radowida z ręki jego dawnej wychowawczyni, która nie mogła odmówić sobie tej przyjemności.

Filippa podjęła próbę odzyskania wzroku, jednak do wyhodowania nowych oczu nie doszło, bowiem czarodziejka została oszukana przez dawnego kochanka, który założył jej dwimerytową obrączkę. Uwięziona pod postacią sowy, przebywała w przybytku Jaskra – „Szałwii i Rozmarynie”. Bard próbował w ten sposób zrekompensować utratę Feldmarszałka Dudy, jednak wkrótce przegrał zwierzę w karty z tajemniczym gościem.

Nieznajomy uwięził sowę w rezydencji Sigiego Reuvena. Dijkstra chciał w ten sposób zemścić się na dawnej kochance, lecz nawet pozbawiona oczu czarodziejka okazała się twardym orzechem do zgryzienia. Dopiero interwencja Geralta, który z pomocą Triss odnalazł Filippę, przerwała walki w łaźni, z której Biały Wilk wyszedł wraz z Eilhart. Zgodnie z cesarskim zarządzeniem, dawna doradczyni Vizimira mogła liczyć na amnestię w zamian za pomoc w obronie Ciri przed Dzikim Gonem.

Uczestniczyła w poszukiwaniach Kamienia Słonecznego i walnie przyczyniła się do uwięzienia Naglfaara niedaleko Undvik. Po tych wydarzeniach prawdopodobnie w końcu odzyskała wzrok i wznowiła swoje starania w celu odbudowania Loży, a co za tym idzie, także dawnych wpływów.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...