Sheala de Tancarville

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

sheala de tancarville, sheala wiedzmin 3, sile witcher 3

Sheala de Tancarville, nazywana „Samotnicą z Koviru”, to jedna z głównych postaci w drugiej części gry. Nadworna czarodziejka królowej Zuleyki była członkinią Loży Czarodziejek i, obok Filippy Eilhart, jej nieformalną przywódczynią. Wraz z dawną kochanką Dijkstry, zaplanowały morderstwo Demawenda z Aedirn, czym ostatecznie przyczyniły się do chaosu na całej Północy, zaś ich działania posłużyły jako początek nilfgaardzkiej ofensywy.

sheala de tancarville, sheala wiedzmin 3, sile witcher 3

Chociaż Sheala nie znała prawdziwych planów Letho, którego wynajęła do zamordowania króla Aedirn, to jednak ostatecznie jej udział w spisku został wykryty. Samotnica z Koviru pojawiła się na zjeździe monarchów w Loc Muinne, gdzie tylko interwencja smoka ocaliła ją przed aresztowaniem i przesłuchaniem. Sheala padła jednak ofiarą kolejnej pułapki zastawionej przez wiedźmina z Gulety, który podmienił jeden z kryształów w jej megaskopie.

Właśnie za pomocą tego urządzenia Samotnica z Koviru próbowała uciec z dawnego miasta vranów. Świadkiem tej sceny stał się Geralt z Rivii, więc jeśli nie pomogliśmy czarodziejce, to niesławna członkini Loży została rozerwana w wyniku magicznej eksplozji. Nic nie stało na przeszkodzie, by uratować Shealę i zabrać feralny kryształ, dzięki czemu wiedźmin dowiedział się, że dotknięta amnezją Yennefer przebywa w leżącym na południu Nilfgaardzie.

Od tamtej pory słuch o czarodziejce zaginął, lecz Radowid poprzysiągł ukarać wszystkie winne zamachu na Demawenda. Nieustępliwemu królowi Redanii udało się w końcu złapać Shealę, która następnie została przewieziona do więzienia Deireadh w Oxenfurcie. Łowcy czarownic poddali ją torturom, bijąc, wyrywając zęby i okaleczając na wiele wymyślnych sposobów. Chociaż dzieliła celę razem z inną członkinią Loży, Margaritą Laux-Antille, to wydawało się, że Radowid zdecydowanie więcej uwagi poświęcał Samotnicy z Koviru.

Odnalezienie obu czarodziejek przez Geralta i Yennefer z Vengerbergu okazuje się szansą na ucieczkę, jednak skrajnie wycieńczona i złamana torturami Sheala prosi o to, by skrócić jej cierpienie. Ukochana Białego Wilka wyświadcza jej tę przysługę. Tym sposobem sprawdziły się słowa Letho, który na wieść o tym, że zabraliśmy feralny kryształ, stwierdził, że w wyniku naszych działań Shealę czeka dużo gorszy los niż ten, który dla niej przygotował.

Komentarze

0
·
Shealę może dobić w lochu także Geralt, w zależności od opcji dialogowej, nie tylko Yennefer. Sheala nawet powie do Yen - "chciaż raz się z nim nie kłóć".

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...