Rosa var Attre

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

witcher 3, rosa var atre

Córka nilfgaardzkiego ambasadora, Rosa var Attre, to wielka miłośniczka walki mieczem. Jej pasja zmusza wpływowego ojca do szukania coraz to nowych nauczycieli fechtunku. Dziewczyna ma dość ciągłych bankietów i etykiety, więc pojedynki na miecze są swego rodzaju lekarstwem na nudę. Jej siostra bliźniaczka – Edna – uważa, że Rosa zakochała się w Jaskrze, swoim nauczycielu retoryki, więc uknuła spisek i podrzuca bardowi miłosne liściki. Przyjaciel Geralta, wyraźnie zachęcony tymi wiadomościami, uderza – bez najmniejszych szans na powodzenie – w amory do miłośniczki walki na miecze.

Rosę odwiedzimy przy okazji sprawdzania listy kobiet, z którymi Jaskier widział się w ostatnim czasie. Jeśli podamy się za nowego instruktora fechtunku, to będziemy mogli wejść do domu ambasadora, gdzie porywcza córka zmierzy się z nami w walce na drewniane miecze. Zwyciężając, poznamy prawdę odnośnie relacji dziewczyny z Jaskrem, jak też przy okazji będziemy mogli obiecać kolejną lekcję.

Następnego dnia przybywamy do domu zajmowanego przez rodzinę var Atre, gdzie dowiemy się, że Rosa oczekuje nas na Tumskim Moście. Opuszczamy Novigrad i udajemy się we wskazane miejsce, by stoczyć walkę na ostre miecze. Radość z kolejnego zwycięstwa Geralta przerywa zniknięcie córki ambasadora. Z pomocą wiedźmińskich zmysłów odnajdujemy Rosę w towarzystwie dwóch wieśniaków, którzy grożą dziewczynie. Możemy ich przekupić, przekonać lub po prostu zabić, co nie zmieni faktu, iż po tym wydarzeniu Rosa nie ma co liczyć na kolejne lekcje ze sławnym Białym Wilkiem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...