Cerys an Craite

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

cerys an craite

Cerys an Craite to córka jednego z jarlów Skellige Cracha an Craite. Kandyduje na stanowisko monarchy wyspy, stając w szranki nie tylko z przedstawicielami innych rodów, ale także współzawodnicząc z własnym bratem – Hjalmarem. Towarzysze nazywają ją "Przepióreczką" i traktują dość pobłażliwie ze względu na płeć. Poznała Geralta jeszcze jako dziecko, zaś Biały Wilk spotyka ją po latach podczas stypy po śmierci króla Brana. Właśnie tam niespodziewanie Cerys oznajmia zgromadzonym, że zamierza pokonać pozostałych kandydatów do korony.

Biesiada kończy się atakiem dzikich zwierząt i córka Cracha pragnie odnaleźć winnych masakry przy użyciu metod dyplomatycznych. Swój sposób rozwiązania tego problemu ma także Hjalmar. Jeśli wesprzemy jego siostrę, to Cerys pokona pozostałych kandydatów i ostatecznie zostanie koronowana na królową Skellige, wprowadzając na wyspach dobrobyt i pokój, lecz jednocześnie zmieniając dotąd wojownicze nastawienie mieszkańców archipelagu. Nie wspomoże osobiście obrony Kaer Morhen, lecz wyśle na pomoc swego brata.

Co ciekawe, możemy zmierzyć się z nią podczas stypy. Nie jest to pojedynek na miecze, lecz wyścig o to, kto pierwszy dotrze na szczyt. Bez względu na wynik, jeszcze przed koronacją możemy udać się tropem Cerys, która pragnie zdjąć klątwę z Udalryka. Podczas wyprawy sugeruje, że darzy nas czymś więcej niż sympatią, lecz nie zamierza wchodzić w drogę Yennefer.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...