Priscilla

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

priscilla, priscilla wiedzmin 3, priscilla witcher 3

Priscilla, znana na scenie jako „Cyraneczka”, to wielce utalentowana poetka i trubadurka z Koviru. Jest prawdopodobnie jedyną kobietą, której udało się zdobyć serce Juliana Alfreda Pankratza wicehrabiego de Lettenhove, znanego lepiej pod pseudonimem „Jaskier”. Ze wspomnianym przyjacielem Geralta wiążą ją dość bliskie relacje, chociaż blondwłosa piękność nigdy otwarcie nie przyzna się do tego. Mimo wszystko docenia go i przymyka oko na famę kobieciarza, która ciągnie się za niepoprawnym poetą.

Priscillę poznamy podczas prób odszukania Jaskra w Novigradzie. Trubadurka wykona swój popisowy numer „Wilcza Zamieć”, zaś w późniejszym etapie przygotuje i własnoręcznie napisze sztukę, w której wystąpi sam Biały Wilk. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, dołącza do grupy, która ma doprowadzić do uwolnienia barda. Po odnalezieniu Jaskra, angażuje się w przekształcenie jego dotychczasowego lokalu, czyli „Szałwii i Rozmarynu”, w pełnoprawny kabaret. Choć formalnie nie jest jego współwłaścicielką, to jednak Julian liczy się z jej zdaniem.

priscilla, priscilla wiedzmin 3, priscilla witcher 3

Prawdziwym testem jej relacji z Jaskrem okazuje się zamach w dniu ponownego lokalu pod nową nazwą, kiedy to Priscilla zostaje zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Obrażenia są dość poważne i grożą utratą głosu, zaś zrozpaczony bard posyła swego przyjaciela Geralta, by ten odnalazł napastnika i zabił go bez litości. Śledztwo prowadzi początkowo do jednego z kapłanów Wiecznego Ognia, lecz za atakiem na Priscillę stoi novigradzki koroner w osobie wyższego wampira. Biały Wilk zabija napastnika, pozostawiając opiekę nad „Cyraneczką” Jaskrowi.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...