Vernon Roche

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

vernon roche, wiedźmin 3

Vernon Roche to jedna z głównych postaci w drugiej odsłonie gry, chociaż od czasu zjazdu monarchów w Loc Muinne nie wiedzie mu się najlepiej. Dawny dowódca temerskich sił specjalnych przyrzekł chronić córkę Foltesta, Anais, dzięki czemu, w zależności od decyzji gracza, mógł nawet przywdziać redańskie szaty z nadzieją, że Radowid zaopiekuje się dziewczynką i w przyszłości poślubi ją, doprowadzając do trwałego połączenia dwóch najsilniejszych państw Północy. Plany te pokrzyżowała wieść o tym, że nilfgaardzkie wojska przekroczyły Jarugę.

Vernon porzucił zadanie ochrony Anais i przyłączył się do Jana Natalisa, by wspólnie ze znanym zwycięzcą spod Brenny raz jeszcze obronić ojczyznę przed zakusami groźnego sąsiada z południa. Utrzymanie wyznaczonej linii Dol Blathanna-Carbon okazało się niewykonalne mimo dzielnej postawy wojsk temerskich, które zostały pokonane i rozbite. Wkrótce Roche dowiedział się, że Radowid zbiera armię pod Novigradem. Zwiedziony wizją odbicia już zajętej ojczyzny, ruszył w stronę Wolnego Miasta, lecz niedaleko jego murów znalazł kryjówkę w jaskini. Dawny zaufany człowiek Foltesta doszedł do wniosku, że pana Tretogoru wcale nie interesuje niepodległa Temeria, zaś wszystkie "wyzwolone" ziemie miały zostać wcielone do redańskiej korony.

Nowa kryjówka okazała się tak naprawdę pułapką, bowiem powstańcy znaleźli się pomiędzy wrogiem, którego nie byli w stanie pokonać, a przeciwnikiem, do którego przystać nie chcieli. Jedynym rozwiązaniem okazała się pozorna współpraca z Radowidem, jak też takie działania, które nie przykują zbytniej uwagi Emhyra. Roche przygotował plan pozbycia się Radowida, do którego udało mu się nakłonić zarówno Dijkstrę, jak też poszukiwaną przez łowców czarownic Filippę Eilhart. W zależności od działań gracza, ta ostatnia nie tylko posłużyła za przynętę, ale także samodzielnie zamordowała osobę, którą niegdyś wychowywała.

Brak tyrana na tretogorskim tronie nie gwarantował jednak wolnej Temerii, stąd powstańcy porozumieli się z Nilfgaardem. Za cenę wasalności, cesarstwo oferowało odbudowę państwa, chociaż była to wolność pod cesarskim butem. O tych planach dowiedział się Dijkstra, który chciał przejąć tron Redanii dla siebie. Wplątany w polityczne rozgrywki Geralt musiał opowiedzieć się po jednej ze stron. Jeśli wsparliśmy dawnego szefa wywiadu Vizimira, to Roche, Ves i Talar giną, co przekreśla szanse na odrodzenie Temerii. W przeciwnym razie Emhyr dotrzymuje słowa i tworzy wasalne państwo, które będzie otoczone przez jego pozostałe włości.

Komentarze

0
·
Prawdziwy patriota chociaż ...

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...