Keira Metz

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

keira metz, witcher 3 keira, wiedzmin 3 keira metz, podgaje

Keira Metz z Carreras to dawna doradczyni króla Foltesta z Temerii. Tę pełną temperamentu, niską blondynkę, odzianą w wyuzdane stroje spotkamy dopiero w trzeciej odsłonie gry, chociaż już w "Zabójcach Królów" pada jej imię jako przykład osoby, która straciła zapał do magii. To także jedna z członkiń Loży, ukrywająca się od czasów zdyskredytowania tej organizacji w trakcie zjazdu monarchów w Loc Muinne.

Polowania na czarodziejki skłoniły opisywaną do znalezienia sobie bezpiecznej kryjówki. Doskonałym miejscem okazało się Velen, położone pomiędzy ziemiami okupowanymi przez Nilfgaard a Redanią, która wyłapywała jej dawne koleżanki i kolejno skazywała je na śmierć. Keirę odnajdziemy w jej chacie na północ od wioski Podgaje. Zdradzi nam, iż z wiedźminką miał się spotkać tajemniczy elf. Towarzyszy ona Geraltowi podczas przeprawy przez jaskinię śladem dziewczyny, czynnie przyczyniając się do pokonania jednego z członków oddziału Eredina.

Jeśli odzyskamy dla czarodziejki magiczny kaganiec i użyjemy go do przepędzenia ducha z wieży na Kłomnicy, to zyskamy możliwość bliższego poznania Keiry. Po wspólnej nocy okazuje się, że dawna doradczyni Foltesta wykorzystała Białego Wilka i zależało jej jedynie na notatkach Aleksandra, który pracował nad Catrioną. Keira chce ich użyć, by przekonać Radowida o swojej użyteczności i tym samym uchronić się przed łowcami czarownic. Próba zawarcia umowy kończy się dla czarodziejki fatalnie, bowiem szybko trafia na pal, który można podziwiać na novigradzkim rynku. Możemy wybić jej ten pomysł z głowy i skierować do Kaer Morhen lub też stoczyć pojedynek, definitywnie kończący historię tej postaci.

Jeśli przekonaliśmy ją do tego, by udała się do wiedźmińskiej warowni, to pomaga obronić siedzibę Szkoły Wilka przed Dzikim Gonem, po czym, wraz z Lambertem, odchodzi w nieznanym kierunku.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...