Maria Luiza La Valette

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

maria luiza la valetee

Maria Luiza La Valette to postać znana przede wszystkim z drugiej części gry. Była kochanką króla Foltesta, z którym miała dwójkę dzieci – Anais i Bussy'ego. Oficjalnie chłopca i dziewczynkę uznał stary baron, jednak nikt nie miał wątpliwości co do prawdziwej tożsamości ich ojca. Bękarty mogły ubiegać się o tron w przypadku bezpotomnej śmierci pana Wyzimy, zaś gdy ten padł ofiarą zabójcy, La Valettowie szybko wyrośli na głównych pretendentów do korony. Niespodziewana śmierć Bussy'ego wysunęła Anais do roli pretendentki, jednak od tamtej pory Maria Luiza przestała się liczyć w zakulisowej polityce temerskich możnowładców. Mimo to starała się zabezpieczyć własną pozycję poprzez sojusz z Emhyrem, dzięki czemu w lochach rodowej twierdzy przyjęła propozycję ambasadora Shilarda Fritz-Oesterlena. Nilfgaard widział w niej cennego sojusznika, dodatkowo ułatwiającego przejęcie skłóconego i pozbawionego monarchy dziedzictwa Foltesta. La Valette'owie wciąż byli postrzegani jako zdrajcy, jednak Anais – mimo niewoli u kaedweńskiego maga Detmolda – nadal żyła, więc mogła w przyszłości poślubić jakiegoś ważniejszego Nilfgaardczyka i na stałe powiązać cesarstwo z Temerią, która mogła stać się kolejnym lennem mocarstwa z Południa.

Maria Luiza La Valette wydaje się być zadowolona ze swojej obecnej pozycji. Zajmuje duży i wygodny dom w Novigradzie, z własną strażą przyboczną, która zapewnia bezpieczeństwo. Często jest widywana w towarzystwie Morvana Voorhisa. Nilfgaardczyk zapewne jest nie tylko jej kompanem do rozmów i politycznym sprzymierzeńcem, ale i kochankiem, od którego być może dowiedziała się o planowanym przez Roche'a i Dijkstrę zamachu na Radowida. Ulubioną rozrywką dawnej nałożnicy Foltesta są wyścigi konne, więc chętnie opuszcza Wolne Miasto i udaje się obserwować zawody niedaleko posiadłości Vegelbundów.

Jeśli w drugiej części gry nie zabiliśmy Arjana, to Maria Luiza traktuje Geralta z Rivii z wyraźną sympatią. Towarzyszy mu w podróży do miejsca wyścigów konnych oraz umożliwia rozmowę z Molly, która przebywa w posiadłości należącej do rodziny Vegelbundów.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...