przebudzenie_cienie
Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3,rhosyn

Chociaż premiera "Wiedźmin 3: Dziki Gon" miała miejsce już ponad pięć lat temu, tytuł ten wciąż zaskakuje graczy kolejnymi ciekawostkami. Jednym z motywów, wokół których możemy snuć jedynie domysły, jest sprawa Rhosyna. Wiąże się z nim również pewne, jak się zdaje, niemal nieznane szerzej odwołanie do "Przygód dobrego wojaka Szwejka".

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zgarnij darmowego Wiedźmina 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niedawno świętowaliśmy piąte urodziny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a przed nami jeszcze jeden dobry powód, by wrócić do tego kultowego tytułu od CD PROJEKT RED. Jeśli masz już grę na dowolnej platformie PC lub konsoli, możesz teraz odebrać darmową kopię w GOG GALAXY 2.0. W przyszłości możesz się spodziewać więcej tego typu wydarzeń w GOG GALAXY 2.0.

gog galaxy 2.0
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Przy okazji okrągłych piątych urodzin “Dzikiego Gonu”, Jakub Szamałek postanowił zdradzić kilka ciekawostek i tajemnic związanych z tą produkcją.

ciri,wiedźmin
Grafika autorstwa Graft22

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zespół pisarski ubolewał mocno nad tym, że fabuła gry nie pozostawiała dostatecznie dużo czasu, aby porządnie wgryźć się w przeszłość Ciri i ukazać złożoność tej bohaterki. Z kolei dzisiaj główny scenarzysta studia zdradził, że mimo ogromnych chęci i prób, twórcy musieli zrezygnować z fragmentu, gdzie powtórzylibyśmy pojedynek na lodzie znany z książek. Miało to być swoiste połączenie walki, tańca, skoków i uników pomiędzy nadciągającymi nieprzyjaciółmi.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Równo 5 lat temu zadebiutował “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, a reszta to już historia…

Miliony sprzedanych kopii. Setki branżowych nagród. Uznanie krytyków i graczy. Najlepsza produkcja 2015 roku. Król obecnej generacji. Jedna z najlepszych gier RPG w historii. Kamień milowy w dziedzinie elektronicznej rozrywki. Globalny fenomen. Najlepszy towar eksportowy, jaki posiada Polska.

wiedźmin 3

Można dyskutować, czy produkcja faktycznie zasłużyła na takie tytuły i gratyfikacje, ale nikt o zdrowych zmysłach nie będzie podważał, że najzwyczajniej w świecie to nadal świetna, niesamowicie klimatyczna gra, która jest godnym zwieńczeniem przygód naszego ukochanego Geralta.

Twórcy przygotowali na tę okazję specjalny zwiastun muzyczny, który nagrał Marcin Przybyłowicz, dyrektor muzyczny “Wiedźmina 3”, w kolaboracji z kilkoma przyjaciółmi muzykami. Ładny materiał i piękne brzdąkanie, więc warto poświęcić mu te kilka chwil.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Choć CD Projekt RED wielokrotnie zaznaczał, że historia Geralta została definitywnie zakończona i nie zamierza wracać do tej postaci w przyszłości, to równocześnie potwierdził, że marka “Wiedźmin” jest jednym z filarów, na którym ma się opierać działalność spółki. Gracze, jak to my, ciągle więc spekulują, kto zostanie głównym bohaterem kolejnych wirtualnych przygód opartych o świat wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego. Czy będzie to ktoś zupełnie nowy, czy też zostanie nim postać, którą zdążyliśmy już poznać i polubić?

wiedźmin,ciri

Nie jest tajemnicą, że faworytką zdecydowanej większości fanów jest Ciri. To także dość naturalny wybór, gdyż to bohaterka, która miała już swoje “pięć minut” w trzeciej części komputerowej sagi, społeczność bardzo polubiła wizję CD Projekt RED, nie trzeba byłoby jej specjalnie promować, ale równocześnie całość pozostawiała nam pewien zdrowy niedosyt, jeżeli chodzi o jej opowieść.

Podobnie sądzi Jakub Szamałek, główny scenarzysta studia, który chętnie wróciłby do tej bohaterki w przyszłości.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po kryzysie z połowy marca nie ma już właściwie śladu. CD Projekt RED wciąż całkiem dobrze radzi sobie na giełdzie, a znakomite prognozy inwestorów przed zbliżającą się premierą “Cyberpunk 2077”, pozwoliły przeznaczyć część zarobionej gotówki na interesujące inwestycje.

cd projekt red

Otóż spółka potwierdziła, że przeznaczy 150 mln złotych na papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, a kolejne 150 mln rozdysponuje na obligacje znajdujące się w rękach Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Szwajcarii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

“Zawsze patrz na jasną stronę życia”, zdają się nucić przedstawiciele CD Projekt RED. Choć kryzys związany z pandemią koronawirusa nie ominął warszawskiej spółki i studio zaliczyło w połowie marca naprawdę poważną stratę na giełdzie, to ekipa zgodnie z przesłaniem piosenki – zacisnęła usta i gwizdnęła, a wszystko jakoś się ułożyło.

Wiemy, że konieczność pracy zdalnej nie przeszkadza w produkcji “Cyberpunk 2077” i wrześniowy termin premiery nie jest w żadnym stopniu zagrożony. Firma ostatnio podniosła się ze sporego doła i stała się najwyżej notowaną spółką na polskiej giełdzie. To jednak nie koniec dobrych wieści z tego frontu.

wiedźmin 3

“Wiedźmin 3”, mimo prawie pięciu lat na karku, wciąż generuje spore przychody i doskonale wpływa na wyniki całej Grupy Kapitałowej. W poprzednim roku osiągnęła ona 521 milionów złotych przychodu ze sprzedaży, co przekłada się na wynik o 44% lepszy niż w 2018. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 175 milionów złotych (wzrost o 60%), a rentowność netto grupy urosła o 34%.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Jak kończy się "Wiedźmin 3: Dziki Gon"? W naszym kraju można nie znać własnego imienia oraz nazwiska, lecz z trudem można nie kojarzyć losów Geralta i jego bliskich. We wszystkich alternatywnych wariantach. Nieomalże większość jest także dla odbiorców zrozumiała. Wyjątek stanowią trzy ewentualności, jakie mogą spotkać przybraną córkę wiedźmina...

Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED, podobnie jak inni potentaci branży elektronicznej rozrywki, nie mają ostatnio łatwego życia. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany milionom ludzi na całym świecie, a mimo że gry komputerowe wydają się być szczególnie popularne w okresie globalnej kwarantanny (chociażby patrząc na rekordy frekwencji, które bije teraz Steam), to nie da się ukryć, że poszczególne studia także dostały na przestrzeni tygodni mocno po pysku.

cd projekt red,wośp

Warszawskie studio w marcu zaliczyło jeden z mocniejszych spadków w swojej historii bytności na giełdzie. Okres kwarantanny też nie pomaga przy ostatecznych szlifach “Cyberpunk 2077”, bo mimo że developerzy pracują zdalnie, to jednak nie to samo co praca na miejscu.

Mimo niezbyt przychylnej koniunktury, CD Projekt RED postanowił włączyć się w walkę z koronawirusem i przekazał na ten cel 4 miliony złotych. Firma przelała całą kwotę WOŚP ufając doświadczeniu fundacji w kwestii zakupu niezbędnego sprzętu medycznego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dobre wieści dla wszystkich pasjonatów spragnionych nowych przygód z wiedźmińskich szlaków i miłośników postaci Geralta z Rivii. Najsłynniejszy łowca potworów już niedługo powróci ze świeżą historią za pośrednictwem kolejnego komiksu wydawnictwa Dark Horse.

fading memories

“Fading Memories” powstaje we współpracy ze studiem CD Projekt RED, stąd też opowieść weźmie pod uwagę wydarzenia, które miały miejsce w grach. Geralt będzie starał się odnaleźć w zupełnie nowej rzeczywistości, w której wiedźmini to chodzący archaizm, natomiast zagrożenia związane z napadami potworów na szlakach praktycznie zniknęły. Kiedy protagonista, w związku z kryzysem na rynku pracy i brakiem jakichkolwiek zleceń, zaczyna zastanawiać się nad nowymi ścieżkami życiowymi, otrzymuje misje od burmistrza małego miasteczka – wyeliminowanie mglaków, które porywają lokalną dziatwę. W obecnej sytuacji Geralt jest daleki od wybrzydzania, ale doświadczony wiedźmin wyczuwa, że pod z pozoru prostym zleceniem, kryje się coś podejrzanego i wyjątkowo mrocznego…

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor, natomiast za grafikę odpowiada Amad Mira. “Fading Memories” stanowi pierwszy zeszyt czteroczęściowego cyklu. Premiera została zapowiedziana na 17 czerwca. W rozszerzeniu wieści znajdziecie pełną okładkę komiksu.

Wczytywanie...