Wiedźmin 3: Dziki Gon
konrad tomaszkiewicz

Kolejny odcinek perturbacji w CD Projekt RED i informacji, o których wolelibyśmy nie pisać. Jednak jest jak jest. Serwis Bloomberg donosi, że reżyser “Wiedźmin 3: Dziki Gon” i jeden z szefów produkcji “Cyberpunk 2077”, Konrad Tomaszkiewicz, postanowił opuścić studio po zarzutach o zastraszanie w miejscu pracy.

Developer zaprzeczał jakoby w jakimkolwiek stopniu stosował mobbing. Co ciekawe, wewnętrzna komisja powołana przez studio do zbadania sprawy, po trwającym kilka miesięcy śledztwie, nie znalazła żadnych obciążających zarzutów i uznała Tomaszkiewicza za niewinnego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin,ciri

CD Projekt RED ewidentnie uczy się na błędach. Po pierwsze, nie będzie zbyt szybko rozbudzać oczekiwań graczy i irytować ich ciągłymi poślizgami w kwestii premiery danej produkcji. Po drugie, sami developerzy otrzymają trochę luzu, bo będą mogli spokojnie tworzyć tytuł bez zbędnych nacisków, czy to od graczy, czy inwestorów. Nowe plany studia zakładają ujawnienie swoich nowych gier w momencie, gdy będą one już na zaawansowanym etapie prac i znaczne skrócenie kampanii marketingowej.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
ciri

Nie ma trzech zakończeń "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Jest tylko jedno, odkrywane "po kawałku". Przynajmniej tak głosi pewna teoria wśród fanów gry... a ile w tym prawdy?

To jest już mój trzeci tekst dotyczący kwestii zakończenia historii Ciri w "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Poprzednio rozprawiałem się z teoriami, że Ciri może umrzeć lub zostać cesarzową. Pora zmierzyć się z ostatnim mitem na temat epilogów jej historii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mała wiedźmińska aktualizacja

Dodał: , · Komentarzy: 0
Wiedźmin 3

CDProjekt Red otrzymuje ostatnio sporo uwagi (i krytyki) w związku z grą "Cyberpunk 2077". My jednak nadal lubimy wracać do ich poprzedniej produkcji. W związku z tym mamy dla czytelników dwa artykuły autorstwa Ravna poświęcone Wiedźminowi:

Życzymy przyjemnej lektury!

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3,rhosyn

Chociaż premiera "Wiedźmin 3: Dziki Gon" miała miejsce już ponad pięć lat temu, tytuł ten wciąż zaskakuje graczy kolejnymi ciekawostkami. Jednym z motywów, wokół których możemy snuć jedynie domysły, jest sprawa Rhosyna. Wiąże się z nim również pewne, jak się zdaje, niemal nieznane szerzej odwołanie do "Przygód dobrego wojaka Szwejka".

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zgarnij darmowego Wiedźmina 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niedawno świętowaliśmy piąte urodziny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a przed nami jeszcze jeden dobry powód, by wrócić do tego kultowego tytułu od CD PROJEKT RED. Jeśli masz już grę na dowolnej platformie PC lub konsoli, możesz teraz odebrać darmową kopię w GOG GALAXY 2.0. W przyszłości możesz się spodziewać więcej tego typu wydarzeń w GOG GALAXY 2.0.

gog galaxy 2.0
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Przy okazji okrągłych piątych urodzin “Dzikiego Gonu”, Jakub Szamałek postanowił zdradzić kilka ciekawostek i tajemnic związanych z tą produkcją.

ciri,wiedźmin
Grafika autorstwa Graft22

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zespół pisarski ubolewał mocno nad tym, że fabuła gry nie pozostawiała dostatecznie dużo czasu, aby porządnie wgryźć się w przeszłość Ciri i ukazać złożoność tej bohaterki. Z kolei dzisiaj główny scenarzysta studia zdradził, że mimo ogromnych chęci i prób, twórcy musieli zrezygnować z fragmentu, gdzie powtórzylibyśmy pojedynek na lodzie znany z książek. Miało to być swoiste połączenie walki, tańca, skoków i uników pomiędzy nadciągającymi nieprzyjaciółmi.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Równo 5 lat temu zadebiutował “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, a reszta to już historia…

Miliony sprzedanych kopii. Setki branżowych nagród. Uznanie krytyków i graczy. Najlepsza produkcja 2015 roku. Król obecnej generacji. Jedna z najlepszych gier RPG w historii. Kamień milowy w dziedzinie elektronicznej rozrywki. Globalny fenomen. Najlepszy towar eksportowy, jaki posiada Polska.

wiedźmin 3

Można dyskutować, czy produkcja faktycznie zasłużyła na takie tytuły i gratyfikacje, ale nikt o zdrowych zmysłach nie będzie podważał, że najzwyczajniej w świecie to nadal świetna, niesamowicie klimatyczna gra, która jest godnym zwieńczeniem przygód naszego ukochanego Geralta.

Twórcy przygotowali na tę okazję specjalny zwiastun muzyczny, który nagrał Marcin Przybyłowicz, dyrektor muzyczny “Wiedźmina 3”, w kolaboracji z kilkoma przyjaciółmi muzykami. Ładny materiał i piękne brzdąkanie, więc warto poświęcić mu te kilka chwil.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Choć CD Projekt RED wielokrotnie zaznaczał, że historia Geralta została definitywnie zakończona i nie zamierza wracać do tej postaci w przyszłości, to równocześnie potwierdził, że marka “Wiedźmin” jest jednym z filarów, na którym ma się opierać działalność spółki. Gracze, jak to my, ciągle więc spekulują, kto zostanie głównym bohaterem kolejnych wirtualnych przygód opartych o świat wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego. Czy będzie to ktoś zupełnie nowy, czy też zostanie nim postać, którą zdążyliśmy już poznać i polubić?

wiedźmin,ciri

Nie jest tajemnicą, że faworytką zdecydowanej większości fanów jest Ciri. To także dość naturalny wybór, gdyż to bohaterka, która miała już swoje “pięć minut” w trzeciej części komputerowej sagi, społeczność bardzo polubiła wizję CD Projekt RED, nie trzeba byłoby jej specjalnie promować, ale równocześnie całość pozostawiała nam pewien zdrowy niedosyt, jeżeli chodzi o jej opowieść.

Podobnie sądzi Jakub Szamałek, główny scenarzysta studia, który chętnie wróciłby do tej bohaterki w przyszłości.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po kryzysie z połowy marca nie ma już właściwie śladu. CD Projekt RED wciąż całkiem dobrze radzi sobie na giełdzie, a znakomite prognozy inwestorów przed zbliżającą się premierą “Cyberpunk 2077”, pozwoliły przeznaczyć część zarobionej gotówki na interesujące inwestycje.

cd projekt red

Otóż spółka potwierdziła, że przeznaczy 150 mln złotych na papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, a kolejne 150 mln rozdysponuje na obligacje znajdujące się w rękach Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Szwajcarii.

Wczytywanie...