Zapowiedziano rozpoczęcie prac nad czwartą częścią Wiedźmina – nowa saga nadchodzi

2 minuty czytania

Coś się kończy, coś się zaczyna. Niemal sześć lat po premierze ostatniego dodatku do "Wiedźmina 3" i prawie półtora roku po premierze "Cyberpunka 2077" CD Projekt Red ogłosił rozpoczęcie prac nad kolejną częścią ich kultowej sagi. Jak na razie nie wiele wiadomo o samej produkcji, nie znamy nawet daty premiery i harmonogramu produkcji, ale kilka rzeczy jest pewnych. REDengine napędzający "Cyberpunka 2077" pójdzie w odstawkę (ale wciąż zostanie użyty przy produkcji DLC do gry), a zamiast tego studio przesiądzie się na Unreal Engine 5 i rozpocznie wieloletnią pracę z Epic Games, aby dostosować ich silnik do gier cRPG z otwartym światem.

wiedźmin 4

Komentarz Pawła Zawodnego, dyrektora do spraw technologi CD Projekt Red na temat wykorzystania Unreal Engine'u i współpracy z Epic Games:

“Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy. W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD PROJEKT RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. Współpraca, którą nawiązaliśmy podniesie efektywność w procesie produkcji, a także jej przewidywalność. Jednocześnie dzięki niej otrzymamy dostęp do narzędzi do tworzenia gier z najwyżej półki. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda nam się stworzyć w Unreal Engine 5!”

Również Tim Sweeney, prezes Epic Games wypowiedział się na temat współpracy z CD Projekt Red:

“Przy tworzeniu Unreal Engine 5 jednym z naszych celów było umożliwienie zespołom deweloperskim tworzenia dynamicznych otwartych światów łączących niespotykaną dotychczas skalę i jakość oprawy graficznej. Cieszymy się, że możemy współpracować z CD PROJEKT RED i wspólnie przesuwać granice tego, co możliwe jest w dziedzinach rozgrywki i opowiadania historii w grach. Wierzymy, że na naszych działaniach skorzysta na przestrzeni kolejnych lat cała społeczność twórców gier.”

Źródło: www.thewitcher.com

Komentarze

0
·
To ma być szkoła kota, czy rysia?

Jeśli kota, obstawiam wzięcie Ciri. Jeśli Rysia, po Cyberpunku i nieszczególnym sukcesie V jako bohatera miałbym obawy...

Szkoda trochę, że zmieniają silnik.
0
·
Powinni skupić się Cyberpunku bo nadal cicho na temat dodatków do niego a to ogłoszenie to bardziej puszczenie oczka do akcjonariuszy niż graczy. Gra powstanie za ładnych pare lat w dodatku na silniku z którym nie maja doświadczenia szkoda że odpuścili red engine. Oby tylko nie było powtórki z Cyberpunkiem kiedy pokazali jeden obrazek a potem lata ciszy.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...