The Old Republic – znamy datę premiery i miesięczny haracz

2 minuty czytania

Straszny psotnik z tego Świętego Mikołaja. Wczoraj skrzywdził wszystkich graczy, dogadując się z Panem Ciemności i jego apostołami, aby rozpętali kolejną apokalipsę dopiero na początku 2012 roku. Kiedy wszyscy spuścili nos na kwintę w wyniku tego, że zapowiadała się nam kolejna leniwa gwiazdka, podczas której obrośniemy w tłuszcz i zapadniemy w sen zimowy do czasu gorących marcowych premier, ten gruby żartowniś po cichu dogadywał się z chłopcami z BioWare. Tak jest, moi drodzy. Nadchodzące święta będą nierozerwalnie kojarzyć się z zakonem Jedi, mrocznymi Sithami i międzygalaktycznym konfliktem na pełną skalę. Zobaczymy, czy twórcy zasługują na rózgę, którą wieści im niemała grupka graczy, a może na wyjątkowy prezent, przełamujący swoista stagnację, jaką od dawna trawi ten gatunek.

Co intrygujące, ta szalenie istotna informacja pojawiła się na trzeciorzędnym konwencie „Eurogamer Expo 2011”, który raczej nigdy nie wysławił się niczym wyjątkowy i znajdował się na marginesie branżowego kalendarza. Cóż, mam nauczkę, że trzeba trzymać rękę na pulsie i bacznie obserwować każdą imprezę, nawet jeżeli brakuje tej specyficznej pompy, a całość pachnie delikatnym zaściankiem.

star wars: the old republic

Do rzeczy. Tak więc, założycielski duet Ray Muzyka – Greg Zeschuk, wszem i wobec ogłosili, że „Star Wars: The Old Republic” trafi na ekrany naszych monitorów już 22 grudnia. Oj.. coś czuję, że na rodzinną atmosferę w te święta nie ma co liczyć, karp nie dostanie tym razem po łbie, a choinkę będzie musiał ubrać ktoś inny. No chyba, że familia również została zindoktrynowana przez tryby branży wirtualnej rozrywki albo tytuł okaże się totalnym nieporozumieniem i rzucimy go w kąt, zanim na dobre zabrzmią kolędy.

Dobra, a teraz czas na mniej zabawną kwestię. Ile ta przyjemność będzie nas kosztować?

Pierwszy miesiąc zabawy będzie oczywiście darmowy (choć trudno mówić tutaj o jakiejś łasce, skoro trzeba zapłacić za pudełko z grą), za następne przyjdzie nam uiścić następująca stawkę:

  • Miesięczna subskrypcja – 12,99 € (ok. 59 zł).
  • Kwartalna subskrypcja – 35,97 € (ok. 162 zł).
  • Półroczna subskrypcja – 65,94 € (ok. 296 zł).
abonament, old republic, bioware

Cóż, dość standardowy haracz, do którego przyzwyczaił nas inny gigant gatunku – „World of Warcraft”. Niemniej, w czasach kryzysu może się okazać on zaporową barierą i straszną ekstrawagancją. Ciekawe, czy rodzimy oddział Electronic Arts zlituje się nad nami i wynegocjuje ze swoją centralą mniejsze stawki jak chociażby CD Projekt w przypadku „Age of Conan”? Szczerze pisząc, nie obraziłbym się, bo tytuł musi być cholernie wciągający, jeżeli mam wykładać na konto BioWare taką kasę. Tym bardziej, że od pewnego czasu nie pałam specjalną miłością do ich tworów i moja dłoń podświadomie odmawia posłuszeństwa, gdy mam przelać tyle forsy do ich pękatego skarbca.

Jak z Wami? Spotkamy się w grudniu na jasnym pełnym w zaplutej knajpie na Tatooine, a może zamierzacie zachować się po stoicku niczym mistrz Jedi i poczekać na opinie graczy?

Komentarze

0
·
Jak zobaczyłam tego meila i opłaty, to załamka normalnie... Miałam jednak nadzieję, że trochę zejdą z ceny. No ciekawe jaki będzie ten abonament w naszej walucie.
0
·
Zagrałbym, gdyby nie było żadnego haraczu. A że na to się nie zanosi, więc podziękował!
0
·
Gdyby nie abonament i moje małe problemy z netem to bym chętnie w SW:TOR zagrał.Na razie, więc i ja również dziękuję
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Bielu95 dnia sobota, 24 września 2011, 18:16 napisał

Zagrałbym, gdyby nie było żadnego haraczu. A że na to się nie zanosi, więc podziękował!

Ja tak samo. Wolę grę pudełkową za 200 zł z mikropłatnościami, tylko nie z abonamentem!
0
·
Nigdy nie zamierzałem płacić za granie więcej niż raz i to się raczej nigdy nie zmieni. Dlatego też czekam ze znajomymi na Guild Warsa 2.
0
·
Ja wyznaję taką samą zasadę co Ammon, choć, przyznam sie szczerze że jeszcze za takie 25zł/miech to bym sprawdził czym ''to'' się je.
Niestety, cena to prawie 3-krotna przebitka więc wolę grać na lanie z współlokatorem choćby w takich hirołsów czy diablo 1

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...