Wiedźmin 3: Dziki Gon – sprzedano 6 milionów kopii

1 minuta czytania

Jak widać sformułowania typu "najznamienitszy polski towar eksportowy od lat", nie były pustymi frazesami okraszonymi zwyczajową polityczną kurtuazją, lecz okazały sie prawdziwe. "Wiedźmin" stał się jedną z mocniejszych marek w branży elektronicznej rozrywki, natomiast CD Projekt RED zostało studiem, z którym muszą się już liczyć wszyscy poważni gracze na rynku.

wiedźmin 3, dziki gon, the witcher 3

Jak ujawnili twórcy, trzecia część przygód Geralta z Rivii trafiła do rąk 6 milionów graczy. Przypomnijmy, jak informowaliśmy na początku czerwca, gra rozeszła się w 4 milionach egzemplarzy. Dzisiejsze dane pochodzą z końca wspomnianego miesiąca, oznacza to więc tyle, że tytuł nadal sprzedawał się świetnie i w okresie trzech kolejnych tygodni zdążył wypracować wynik rzędu 2 milionów sprzedanych kopii.

"Wiedźmin 3" jest także fenomenem na skalę rodzimego rynku i kultury. W naszych granicach zakupiono ponad 260 tys. kopii, co jest kapitalnym wynikiem, jeżeli chodzi o sprzedaż w tym segmencie. Dzięki tak świetnym wynikom, polska firma wypracowała zysk 236 milionów złotych w pierwszej połowie 2015 roku.

"Owszem, liczba sprzedanych egzemplarzy to ważne osiągnięcie dla firmy tworzącej erpegi, ale nie jest to osiągnięcie najważniejsze. Jeśli przyrównać nasze gry do galerii dźwięków, obrazów i słów, to Wy, Gracze, jesteście zwiedzającymi w tej galerii. Wydaje mi się, że dla artystów nie ma większej nagrody niż zainteresowanie i docenienie ich pracy. Właśnie dlatego, w imieniu całej załogi REDa, chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować." – stwierdził Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Komentarze

0
·
Tylko 260 tysięcy kopii w Polsce? Widać "alternatywne" źródła wciąż są górą. Stawiałem na co najmniej drugie tyle.
0
·
Tylko 260 tys.? A nie aż? Ja sam nie kupowałem, nie ma sensu, skoro nie odpali na kompie - z tym problemem borykam się nie tylko ja, a to pewnie jakiś (niewielki) wpływ na sprzedaż miało. No chyba że ktoś lubi kupować gry tylko dla postawienia ich na półce

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...