Wiedźmin 3: Dziki Gon – zapowiedziano dwa fabularne dodatki

2 minuty czytania

CD Projekt RED planuje z rozmachem oraz działa z ogromną śmiałością. Choć w dniu premiery "Wiedźmin 3: Dziki Gon" otrzyma aż szesnaście DLC, dostępnych za darmo dla każdego gracza, który postanowił zakupić grę, to jeszcze nie koniec.

Okazuje się, że część ekipy nie zbija radośnie bąków i nie obserwuje ze znudzeniem, jak ich koledzy pocą się nad dopinaniem na ostatni guzik wielkiego finału przygód Geralta. Wprost przeciwnie, ponieważ w drodze są dwa olbrzymie fabularne dodatki, które w teorii zagwarantować mają nam skalę doznań znaną z pełnoprawnych pudełkowych rozszerzeń.

wiedźmin 3, dziki gon, the witcher 3

"W przeszłości często powtarzałem, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się wypuścić płatny dodatek do Wiedźmina, zaprojektujemy go tak, aby gracze nie czuli się przez nas oszukani. Dlatego dodatki do Dzikiego Gonu będą dłuższe niż niejedna gra." – komentuje Maciej Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED.

Także, oprócz nowych regionów i intryg z nimi powiązanych, dostaniemy również świeże postacie, potwory, mnóstwo zadań do wykonania oraz sporo nowego sprzętu. Razem z treścią, idzie niestety konieczność zakupu. Oficjalna cena przeznaczona dla polskiego rynku nie jest na ten moment znana, ale w serwisie GOG.com ruszyła właśnie przedsprzedaż pakietu otwierającego dostęp do obu rozszerzeń. Jaka jest kwota wspomnianej przyjemności? 24.99 Euro (około 100 złotych).

"Dajemy graczom możliwość zakupu pakietu dodatków, ale chciałbym podkreślić jedną rzecz: jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie kupujcie ich teraz. Poczekajcie na recenzje, pooglądajcie filmy w sieci – nie chcemy abyście kupowali cokolwiek w ciemno" – radzi Iwiński.

wiedźmin 3, dziki gon, the witcher 3

Jak dla mnie bardzo sprawiedliwe postawienie sprawy. Jestem na tak. Tym bardziej, że cena za mniej więcej 30 godzin rozgrywki wydaje się uczciwa. Oby tylko długość nie wpłynęła na jakość – BioWare ostatnio potwierdził, że to nie jest dobra droga.

Tak czy owak – pierwszy dodatek zadebiutuje w październiku 2015 roku. "Serca z Kamienia" to nowe, kilkunastogodzinne przygody, które zabiorą graczy do Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu, gdzie wciągnięty w mroczną intrygę Geralt spotka tajemniczego Pana Lusterko.

Z kolei rozszerzenie "Krew i wino" trafi w ręce graczy na początku 2016 roku. Zagwarantuje on dwadzieścia godzin czystej rozgrywki w nowym regionie wirtualnego uniwersum – Toussaint. W krainie nietkniętej wojną, gdzie atmosfera beztroski i hulanek jest jedynie przykrywką dla krwawego sekretu, Geraltowi przyjdzie stawić czoła złu, które jest w stanie zwalczyć tylko wiedźmin.

Zainteresowani?

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...