Czego dowiedzieliśmy się o nowym Wiedźminie z konferencji CDPR?

2 minuty czytania

Konferencja studia CD Projekt Red już za nami, dlatego warto podsumować najważniejsze informacje, które dotyczyły nadchodzącej trzeciej odsłony przygód Geralta. Czy warto będzie czekać aż do lutego? Co zawierać będzie edycja kolekcjonerska gry?

wiedzmin 3, dziki gon, konferencja cdpr

Całość miała rozpocząć się o 20.00 naszego czasu, jednak już kilkanaście minut wcześniej dało się usłyszeć całkiem ciekawy podkład muzyczny, którego zadaniem było umilić nam oczekiwanie. W ten sposób dane nam było także zakosztować nieco ścieżki dźwiękowej dla Dzikiego Gonu, chociaż trudno tu wyrokować na podstawie raptem dwóch utworów.

Najważniejsza okazała się jednak sama konferencja. Na początku potwierdzono skład edycji podstawowej gry, o czym pisał wcześniej mój redakcyjny kolega krzyslewy. Chwilę potem dowiedzieliśmy się, że tak jak w przypadku poprzednich części, także i ta odsłona gry doczeka się edycji kolekcjonerskiej, gdzie – poza pudełkiem oczywiście – możemy znaleźć także specjalną zawartość.

Warto zaznaczyć, iż wersja kolekcjonerska Dzikiego Gonu zawierać będzie wszystkie elementy wersji podstawowej, a więc przewodnik, mapę oraz naklejki. Prócz tego przygotowano także coś specjalnego. Jak pewnie pamiętacie, przy okazji premiery Zabójców królów dużego zamieszania narobiła kwestia popiersia Geralta. Tym razem otrzymamy Białego Wilka walczącego z gryfem.

wiedzmin 3, dziki gon, konferencja cdpr

Pełny spis zawartości edycji kolekcjonerskiej obejmuje:

  • standardową edycję gry
  • 25 centymetrowa figura Geralta walczącego z Gryfem
  • wiedźmiński medalion
  • steelbook
  • artbook liczący sobie 200 stron

Całość została opakowana specjalnym pudełkiem z unikalną grafiką. Tę opcję kupimy jedynie jako pre-order, co jest rozwiązaniem dużo lepszym od limitowanej ilości drugiej części gry. Trzeba przyznać, że otrzymujemy dość dużo gadżetów, biorąc pod uwagę cenę, jaką życzy sobie wydawca (349,99 zł za wersję na PC lub 419,99 zł w przypadku konsol XOne oraz PS4). Przyznam szczerze, że figurka mocno zaskoczyła, bowiem na wielu forach internetowych ludzkie snuli dość fantastyczne pomysły, łącznie z replikami broni tudzież pasem na wiedźmińskie ostrza.

Warta grzechu będzie również wersja cyfrowa, przeznaczona na PC. Będzie zawierać nie tylko to, co znajdziemy w podstawowym wydaniu pudełkowym (w formie plików PDF), ale kupując ten tytuł za pośrednictwem platformy GoG.com otrzymamy także dodatkową ścieżkę dźwiękową, komiks, dwa klucze dostępu do bety Gry Przygodowej, filmy przedstawiające proces produkcji oraz zupełnie za darmo pierwszą odsłonę Neverwinter Nights wraz z trzema dodatkami. Możemy także liczyć na mały upust względem ceny sugerowanej, którą dla pozostałych metod dystrybucji cyfrowej ustalono na 129,99 zł.

Kolejna kwestia ujawniona podczas konferencji to dokładna data premiery gry, którą wyznaczono na 24 lutego. Tyczy się ona Dzikiego Gonu zarówno na PC, jak i konsole.

Powyżej możecie także zobaczyć nowy trailer, który niestety nie zawiera żadnych nowych scen z samej rozgrywki. Miast tego zobaczymy jednak po raz pierwszy zarówno wyczekiwaną Yennefer, jak i dorosłą Ciri. Właśnie na tę ostatnią poluje Dziki Gon, zaś naszym celem będzie ratunek znanej z kart Sagi dziewczyny. W świecie gry nie będziemy jednak jedynym wiedźminem i pozostaje mieć nadzieję, że pozostali "przyjaciele po fachu" również będą nas w trakcie zadań wspomagać.

Poza Dzikim Gonem, część konferencji poświęcono także Grze Przygodowej. Twórcy zapowiedzieli, że będzie to pełnoprawna gra planszowa, która docelowo trafi nie tylko na urządzenia mobilne, ale również zawita na dyskach komputerów (PC, Mac). Trwają już zapisy do zamkniętej bety. Chętni powinni udać się pod ten adres. Tytuł ten, jako pierwszy, będzie korzystał z systemu GoG Galaxy, któremu również poświęcono część konferencji.

Komentarze

0
·
Yen znacznie ładniejsza od Triss Nie dziwię się Geraltowi.
0
·
VETO!
Triss nadal ładniejsza:-D
0
·
Świetny zwiastun! Zdecydowanie najlepszy ze wszystkich udostępnionych do tej pory materiałów, najbardziej zachęcający do szybkiego wejścia w wiedźmiński świat. Bardzo dużo ujawnia - nie tylko same postacie (Yen i Ciri), ale również pewne elementy związane z rozgrywką. Potwierdzono jazdę na koniu, w trakcie której będzie można atakować przeciwników, do tego pojawi się coś na kształt kuszy (można to zobaczyć w momencie 1.48) i możliwość nurkowania.

Jeśli chodzi o pojedynek pań - mam nadzieję, że dopracują im jeszcze twarze, bo obie mają podobne wady. Ale Triss raczej ładniejsza. Edycja podstawowa i kolekcjonerska zacne. Z niecierpliwością czekam na luty! Oby tylko wymagania nie były zbyt kolosalne.
0
·
Pre order złożony. Mój pierwszy w życiu. Wszystko przez to, że pokazali Yen, Ciri i cesarza. Mam nadzieję, że ten ostatni w polskiej wersji będzie świetny, chociaż w angielskiej przez chwilkę na filmiku razi pewną teatralnością, gdzie słychać, że jedzie z kartki. Mam nadzieję, że to poprawią jeszcze.
0
·
Kolekcjonerka czy edycja standardowa, Cou? Ja jeszcze nie złożyłem, ale tylko dlatego, że się jeszcze waham między obiema wersjami. Niby figurkę na półce z chęcią bym postawił, ale z drugiej strony 350 zł to dużo. Chyba więc zdecyduję się na standard.
1
·
Standard na cdp.pl, bo tylko tam dorzucają steelbook. Niby nic, ale figurka mi się nie podoba. Gdyby dali którąś z kobitek czy chociażby rycerza Gonu, to bym się zastanawiał, ale za tak wysoką cenę wolę standardową i zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na figurkę pająka. Pajęczycy.
0
·
Chyba jestem jedynym, którego Wiesiek '3' w żaden sposób nie rajcuje. Zwiastun fajny ale bez fajerwerków imho. Ciri jest i mam nadzieję, że będę mógł ją zatłuc/oddać Gonowi. Triss chyba ładniejsza była w dwójce a Yen w żaden sposób nie ukazuje tego co przedstawiała książka. Ciekawe czy będzie Shanii? No cóż, ja czekam na Inkwizycję a W3 kupię jak będzie w jakieś niskiej cenie.
1
·
0
·

Cytat

No cóż, ja czekam na Inkwizycję a W3 kupię jak będzie w jakieś niskiej cenie.

Ja mam odwrotnie.
Zapowiedzi Inkwizycji działają na mnie miej więcej tak

0
·
Ja za to czekam na oficjalne wymagania, mam nadzieję, że nie będą powalające. Trailer świetny, czekam na jakiś konkretny gameplay!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...