Darmowe DLC także do trzeciego Wiedźmina

1 minuta czytania

Mamy dobrą wiadomość dla oczekujących trzeciej odsłony przygód Geralta. Jak zapewnił Marcin Iwiński, pojawią się darmowe patche i DLC. Z racji tego, iż tytuł zostanie wydany na kilku platformach, pojawią się także pewne komplikacje.

wiedzmin 3, witcher 3

Maciej Iwiński w wywiadzie dla serwisu Rock, Paper, Shotgun zapewniał, że CDP Red, podobnie jak w przypadku drugiej odsłony, będzie przez długi czas wspierać grę nowymi zestawami poprawek i małymi DLC. Zapomniani nie mogą się czuć także modderzy, którzy otrzymają stosowne narzędzia do tworzenia własnych przygód. Te elementy mają zostać udostępnione za darmo dla posiadaczy wersji na PC, jednak właściciele wersji konsolowych także powinni mieć powody do radości.

Nie od dziś wiadomo, że dzięki DLC można wciąż na danej grze zarabiać, więc nikogo nie zdziwiłoby podejście włodarzy Sony czy Microsoftu do tego tematu. Twórcy gry zapalają jednak iskierkę nadziei i twierdzą, że zrobią wszystko, co w ich mocy, by wymienione wcześniej dodatki były darmowe także dla konsolowców. Ciężko przewidzieć efekt takich działań, jednak jest to miły gest w stronę graczy.

Warto także odnotować, iż twórcy nie wykluczają powstania wzbogaconej edycji, która zwykle znana była jako "Edycja Rozszerzona", zawierająca nowe elementy po przestudiowaniu propozycji graczy. Warto wspomnieć, że "jedynka" i "dwójka" takich wersji się doczekały i zostały ciepło przyjęte przez środowisko fanów.

Przyznam, że chociaż wizja darmowych DLC jest dla mnie więcej miła, to jednak powstanie płatnego, a co za tym idzie dłuższego i rozbudowanego, dodatku, mogłaby wyciągnąć złotówki z mojej pajęczo-skarbonki. Myśleliście kiedyś o tym, czy też zadowolą was mniejsze DLC i możliwość stworzenia własnych historii w edytorze?

Komentarze

0
·
Podpowiem Ci drogi autorze newsa, słowo którego szukasz to expansion.
Pozdrawiam
0
·
Bardzo polskie to słowo "expansion".
0
·
Te miejsce które jest na zdjęciu pasuje do opisu jednego miejsca z sagi. Ogrodu w pałacu emhyra w nilfgaardzie.
0
·
Duży, wypasiony, płatny dodatek, to byłoby to.

Na screenie jest dziedziniec klasztoru Zakonu Płonącej Róży, tylko że oflagowanego przez Nilfgaard. Kto ukończył pierwszą część Wiedźmina, ten powinien rozpoznać.
A przynajmniej tak wygląda.
0
·
Ja jestem na tyle cierpliwy, że obie dotychczasowe części posiadam właśnie we wspomnianych "Edycjach Rozszerzonych". Lubie poprostu mieć już produkt dopracowany pod względem technicznym oraz merytorycznym. Poza tym, mój internet nie pozwoliłby mi pobierać 10 GB uaktualnienia do Wiedźmina 2. Bardzo mnie cieszy że Redzi mają w planach kontynuację wypróbowanego wsparcia graczy różnymi darmowymi możliwościami.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...