Mag

2 minuty czytania

Stąpaj ostrożnie, przyjacielu. Jeśli zamierzasz wkroczyć na ścieżkę osoby, której dusza jest ściśle związana z domeną tajemnej wiedzy, to sugeruję, żebyś nie podchodził do tego zbyt pochopnie.

Obdarzony mocą, którą wielu uważa za niebezpieczną klątwę, spędziłeś większość swojego życia w odosobnieniu w odległej wieży Kręgu Magów. Trenowałeś tam i byłeś uważnie obserwowany przez przerażających templariuszy. Teraz czeka cię ostatni test – ukończ go z powodzeniem i udowodnij swoją siłę bądź zostań zgładzony.

Krąg Magów istnieje po to, aby chronić magów przed światem, którego się obawiają. A przynajmniej tak mówi się młodym nowicjuszom. Prawda jest taka, że istnieje on w równej mierze po to, żeby chronić świat przed samymi magami. Był czas, gdy magowie rządzili znanym światem, sprowadzając zgubę na wrogów, dopóki w końcu nie zostali obaleni. Teraz są uważnie obserwowani przez templariuszy, łowców magów sprzymierzonych z kapłanami Zakonu, którzy nie zawahają się zabić maga, przejawiającego pierwsze oznaki zepsucia.

Jest wiele pokus, którym mogą ulec magowie. Ich moc ściąga do nich demony z Pustki, które chcą przejąć kontrolę nad ciałami magów i przemienić je w coś odrażającego. To, czego demony nie potrafią zdobyć siłą, osiągną poprzez podstęp. Oferują one wiedzę o magii krwi, która pozwala magom kontrolować umysły innych oraz używać ich życiowych sił, aby naładować swoją moc. To ściąga ich na mroczną i destrukcyjną ścieżkę.

Wszyscy nowicjusze są uczeni jak opierać się tym pokusom w Kręgu Magów. Dla każdego z nich przychodzi dzień, gdy muszą przejść ostatni test: Katorga. Są dosłownie rzucani lwom na pożarcie – przekazywani demonowi i zmuszeni do przyzwania siły woli potrzebnej do jego pokonania. Gdy im się to nie uda, zostają opętani i giną z rąk templariusza. Jeżeli nowicjusz odmówi wzięcia udziału w teście, okrzyknięty jest Wyciszonym. Zostaje odcięty od wszelkich emocji i magii, przez co nie jest już możliwe opętanie go. Nie ma innych bezpiecznych opcji. Można jedynie uciec oraz zostać napiętnowanym jako apostata i z tego powodu być na zawsze ściganym przez templariuszy.

Witamy w Kręgu – moc, dzięki której możesz rozkazywać magii jest twoja. Jeżeli zapłacisz odpowiednią cenę.

Źródło: dragonage.bioware.com

Komentarze

0
·
jak zostać magiem krwi?
0
·
Czytałem gdzieś, że trzeba wykonać w odpowiedni sposób zadanie z Connorem w Redcliffe. Prawdopodobnie chodzi o wykorzystanie uwięzionego Maga Krwi w zamku do zniszczenia demona nękającego dziecko, ale nie mam pewności.

[Dodano po 6 minutach]

Poczekaj, znalazłem odpowiedź

http://www.waukster.c...od-mage-guide/

Wykonujemy zadanie z Connorem, wchodzimy do Pustki, po kilku potyczkach z demonem nawiąże się rozmowa. Teraz trzeba zgodzić się na jego propozycję. Demon teraz ucieknie i powróci po kilku latach, a ty zostaniesz Magiem Krwi.
0
·
nie ma inne go sposobu,bo tego demona zabiłem?
0
·
znaće jakieś kombinacje zaklęć?
0
·
0
·
Można jeszcze się nauczyć od jednego maga krwi który "pilnuje" wejscia do świętej urny prochów Andrasty. Wystarczy je polać krwią (nie radzę mieć dobrych postaci wtedy przy sobie bo się mogą obrócić przeciwko tobie Ja ich miałem i straciłem Leliane i Wynne Pozdrawiam
0
·
Magiem Krwi zostajesz po wykonaniu zadania "Arl Redcliffe". Musisz Iść w Pustkę, żeby uwolnić Connora i zamiast zabijać Demona zawrzeć z "nią" sojusz. Po wszystkim zostajesz Magiem Krwi. A co do komentarza "Gość_Gość ;)" to tyle powiem, że kiedy polewasz prochy krwią smoka to stajesz się Łupieżcą.
0
·
Mógłby mi ktoś zaspoilerować co się dzieje po ukończeniu gry tą rasą?
0
·
Jaką rasą ? To jest początek grania magiem (mag to człowiek lub elf)
0
·
Zniknol mi mag
Jak do odmówić?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...