Imperium Tevinteru

1 minuta czytania

Imperium Tevinteru to królestwo w Thedas, kiedyś rządzone przez potężną magokrację. Liderzy Imperium nazywani byli "Magistrami", przewodził nimi zaś Imperialny Archon. Imperium czciło Dawnych Bogów i prawdopodobnie to Oni nauczyli Magistrów ich magii. Według Zakonu, to właśnie Dawni Bogowie przyzwali Magistrów, by spróbowali uzurpować tron Stwórcy, wchodząc do Złotego Miasta Stwórcy, co spowodowało jego splugawienie i wywołało Pierwszą Plagę. Plaga ta skupiła się właśnie na Imperium, co zakończyło się jego ruiną; w tej chwili jest tylko swoim cieniem, jeśli chodzi o wielkość i potęgę.

dragon age, lokacje, świat, imperium tevinteru

Przed pierwszą Plagą, Imperium podbiło Elvhenan, rodzinne ziemie elfów i zniewoliło jego lud. W Tevinterze wciąż legalna jest sprzedaż elfów w niewolę i wiele z nich zniewala samych siebie, by móc zapewnić życie swej rodzinie. Skutkuje to tym, że wielu elfów w Tevinterze ma się lepiej niż elfy na innych terenach, nawet jeśli patrzeć na to, że elfy niewolnicy mają o wiele, wiele gorzej.

Stolicą Tevinteru jest Minrathous. Imperium ma własną wersję Zakonu, prowadzoną przez mężczyznę Divine. Jego władza i właściwe istnienie Imperialnego Zakonu nie jest uznawane przez Zakon w Orlais. Na przykład, kalendarz Zakonu jest w użyciu wszędzie poza Imperium.

Qunari są w stanie ciągłej wojny z Imperium, jako że oboje walczą o dominację na Północy.

W przeszłości, początkowo w czasie Czarnej Ery, przeciwko Imperium Tevinteru zostało wytoczonych kilka Świętych Marszów.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...