Elf Dalijski

Strażnik niedziela, 19 lipca 2009

Jakże to zadziwiające widzieć taką brawurę w osobie takiej, jak ty! To naprawdę pocieszające wiedzieć, że wciąż istnieją ludzie, którzy gotowi są zaryzykować powolną śmierć w męczarniach w poszukiwaniu naszych najświętszych skarbów!

Dumny z bycia jednym z ostatnich „prawdziwych elfów” zakładałeś, że spędzisz swoje życie w podróży ze swoim klanem… do czasu, gdy przypadkowe zetknięcie się z relikwią twojego ludu oderwie ciebie od wszystkiego, co kiedykolwiek znałeś.

„Jesteśmy Dalijczykami: czuwającymi nad zapomnianą wiedzą, kroczącymi samotną ścieżką. Jesteśmy ostatnimi z Elvhenan i nigdy nie poddamy się ponownie.”

Tak brzmi przysięga Dalijczyków, którą każdy z nich nosi w sercu. W pradawnych czasach elfy samodzielnie rządziły Thedas, nieśmiertelne i piękne, aż przybyli ludzie. Po tysiącu lat niewoli elfy straciły nie tylko dar nieśmiertelności, ale także swą tożsamość. Dalijczycy są elfami, które dumnie odmawiają życia w miastach i równie dumnie wędrują po najdzikszych krainach w małych klanach, które rzadko się spotykają. Ich wozów nikt nie wita z miłością, a wśród ludu krążą opowieści o walkach Dalijczyków z wieśniakami, którzy chcieli się ich pozbyć siłą.

Dużo wiedzy zaginęło, ale Dalijczycy ją odnajdą i bezpiecznie przechowają. Ponownie nauczą się elfiej mowy, odkryją na nowo tajniki rzemiosł i magii. Odrzucają ludzkiego boga, modląc się i mając nadzieję, że pewnego dnia wróci elfi panteon i poprowadzi ich do nowej ojczyzny. Tam poczekają na inne elfy, które zapomniały o swej tożsamości i nauczą ich ponownie.

Będą czekać na nadejście tego dnia. Dopóki na horyzoncie widać nowe ziemie, dopóty będzie nadzieja, że odzyskają to, co zniszczył dotyk śmiertelnych ludzi.

Źródło: dragonage.bioware.com

Komentarze

Gość_Guest* · poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:50
0
Extra! Nie moge sie doczekac na te gre. Czekam na nia juz od 5 lat! (wtedy o niej uslyszalam). Przy pierwszej grze na pewno wybiore elfa dalijskiego na swoja postac, jesli gra bedzie tak miodna jak mysle, ze bedzie to postaram sie rozegrac wszystkie origins stories
Gość_KQsa* · poniedziałek, 28 grudnia 2009, 20:23
0
Ja już grałem i ta gra jest suuuper. No i dalijskim elfem się gra z********e!!!
Gość_Elissa* · piątek, 30 kwietnia 2010, 22:39
0
Ja tam i tak wolę kobietę-szlachciankę
A elf nie jest taki zły
Gość_* · niedziela, 26 grudnia 2010, 17:38
0
Elfy są świetne. Pierwszy raz grałam elfką z obcowiska. Chciałam wybrać Dalijkę, ale zniechęcił mnie łuk na plecach postaci. Walka wręcz to jest to
Gość_* · poniedziałek, 3 stycznia 2011, 22:06
0
Elfy rządzo aleszkoda mi Tamlena
Lionel · poniedziałek, 3 stycznia 2011, 22:32
0
Rzeczywiście szkoda. Nawet nie spodziewałem się go później spotkać po incydencie z lustrem, a tu takie zaskoczenie. Niemiłe, ale zawsze.
Gość_Gość* · sobota, 5 marca 2011, 17:26
0
jak to Tamlen żyje ??? proszę o więcej informacji. Z góry THX
Lily · sobota, 5 marca 2011, 17:55
0
Na swój sposób żyje, ale to dużo powiedziane, bo co to za życie. Jeśli grasz dalijskim elfem, to go spotkasz, lecz nie będzie to do końca miłe spotkanie "po latach", więc lepiej nie spoilerować nikomu.
mistyqju · wtorek, 26 kwietnia 2011, 07:10
0
Tak jak mówi Lily. W dokładności stał się cieniem
Gość_* · sobota, 10 grudnia 2011, 19:27
0
Gdzie go się spotyka proszę o odpowiedź PROSZĘ!!
Gość_gościu* · piątek, 25 maja 2012, 16:36
0
Mógłby mi ktoś zaspoilerować co się dzieje po ukończeniu gry tą rasą?
Gość_Gość* · czwartek, 27 czerwca 2013, 15:23
0
Dalijczycy to najlepsza i najbardziej rozwinięta rasa ze wszystkich gier w jakie grałem. Szacun dla scenarzystów.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...