Elf Dalijski

1 minuta czytania

Jakże to zadziwiające widzieć taką brawurę w osobie takiej, jak ty! To naprawdę pocieszające wiedzieć, że wciąż istnieją ludzie, którzy gotowi są zaryzykować powolną śmierć w męczarniach w poszukiwaniu naszych najświętszych skarbów!

Dumny z bycia jednym z ostatnich „prawdziwych elfów” zakładałeś, że spędzisz swoje życie w podróży ze swoim klanem… do czasu, gdy przypadkowe zetknięcie się z relikwią twojego ludu oderwie ciebie od wszystkiego, co kiedykolwiek znałeś.

„Jesteśmy Dalijczykami: czuwającymi nad zapomnianą wiedzą, kroczącymi samotną ścieżką. Jesteśmy ostatnimi z Elvhenan i nigdy nie poddamy się ponownie.”

Tak brzmi przysięga Dalijczyków, którą każdy z nich nosi w sercu. W pradawnych czasach elfy samodzielnie rządziły Thedas, nieśmiertelne i piękne, aż przybyli ludzie. Po tysiącu lat niewoli elfy straciły nie tylko dar nieśmiertelności, ale także swą tożsamość. Dalijczycy są elfami, które dumnie odmawiają życia w miastach i równie dumnie wędrują po najdzikszych krainach w małych klanach, które rzadko się spotykają. Ich wozów nikt nie wita z miłością, a wśród ludu krążą opowieści o walkach Dalijczyków z wieśniakami, którzy chcieli się ich pozbyć siłą.

Dużo wiedzy zaginęło, ale Dalijczycy ją odnajdą i bezpiecznie przechowają. Ponownie nauczą się elfiej mowy, odkryją na nowo tajniki rzemiosł i magii. Odrzucają ludzkiego boga, modląc się i mając nadzieję, że pewnego dnia wróci elfi panteon i poprowadzi ich do nowej ojczyzny. Tam poczekają na inne elfy, które zapomniały o swej tożsamości i nauczą ich ponownie.

Będą czekać na nadejście tego dnia. Dopóki na horyzoncie widać nowe ziemie, dopóty będzie nadzieja, że odzyskają to, co zniszczył dotyk śmiertelnych ludzi.

Źródło: dragonage.bioware.com

Komentarze

0
·
Extra! Nie moge sie doczekac na te gre. Czekam na nia juz od 5 lat! (wtedy o niej uslyszalam). Przy pierwszej grze na pewno wybiore elfa dalijskiego na swoja postac, jesli gra bedzie tak miodna jak mysle, ze bedzie to postaram sie rozegrac wszystkie origins stories
0
·
Ja już grałem i ta gra jest suuuper. No i dalijskim elfem się gra z********e!!!
0
·
Ja tam i tak wolę kobietę-szlachciankę
A elf nie jest taki zły
0
·
Elfy są świetne. Pierwszy raz grałam elfką z obcowiska. Chciałam wybrać Dalijkę, ale zniechęcił mnie łuk na plecach postaci. Walka wręcz to jest to
0
·
Elfy rządzo aleszkoda mi Tamlena
0
·
Rzeczywiście szkoda. Nawet nie spodziewałem się go później spotkać po incydencie z lustrem, a tu takie zaskoczenie. Niemiłe, ale zawsze.
0
·
jak to Tamlen żyje ??? proszę o więcej informacji. Z góry THX
0
·
Na swój sposób żyje, ale to dużo powiedziane, bo co to za życie. Jeśli grasz dalijskim elfem, to go spotkasz, lecz nie będzie to do końca miłe spotkanie "po latach", więc lepiej nie spoilerować nikomu.
0
·
Tak jak mówi Lily. W dokładności stał się cieniem
0
·
Gdzie go się spotyka proszę o odpowiedź PROSZĘ!!
0
·
Mógłby mi ktoś zaspoilerować co się dzieje po ukończeniu gry tą rasą?
0
·
Dalijczycy to najlepsza i najbardziej rozwinięta rasa ze wszystkich gier w jakie grałem. Szacun dla scenarzystów.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...