Andrasta

2 minuty czytania

"Zatem opadło spojrzenie Stwórcy na Andrastę, aby mogła powrócić z wygnania i stać się jego wybranką. Z jej ust popłynęłaby Pieśń Światła, pod jej dowództwem legiony prawości spadły by na świat."

-- Anonim

Andrasta była prorokinią, której nauki posłużyły później jako podwaliny pod powstanie Zakonu. Mówi się o niej jak o duchowej żonie Stwórcy, istocie z modlitw Zakonu.

Andrasta była zbiegłą niewolnicą z Imperium Tevinteru, która zyskała moc krótko po tym, jak magistrowie weszli do Złotego Miasta, zaczynając tym samym Pierwszą Plagę. Walczyła przeciwko Imperium, które było znacznie osłabione przez Pierwszą Plagę. Podbiła większość południa podczas walk z magistrami, których obwiniała za Plagę. Ludzie, których wiodła w swej kampanii, byli "barbarzyńskimi" przodkami Fereldeńczyków.

dragon age, andrasta

Dla Imperium Andrasta była oportunistką, barbarzyńcą czerpiącym przewagę z ich słabości. Powodem, przez który Imperium nie upadło całkowicie przeciwko jej armii, był Maferath, śmiertelny mąż Andrasty. Czując, że barbarzyńcy rozprzestrzenili się za bardzo (i, nawiązując do późniejszych wierzeń, z powodu zazdrości o bycie żoną Stwórcy), ułożył się z magistrami by zatrzymać południe, w zamian za wydanie im Andrasty. Ta ostatnia została spalona na stosie w Minrathous. Jej grzech znany jest jako drugi grzech, którzy sprawił, że Stwórca odwrócił się od ludzkości raz jeszcze. Jednak z jej powodu Imperium upadło i powstał Zakon, który skupiał się wokół jej nauk.

Archon, który nakazał egzekucję Andrasty, był również pierwszym nawróconym na wyznawanie Pieśni Światła. Nawiązując do Pieśni, Archon zobaczył swe błędy w momencie, gdy Andrasta spłonęła. To właśnie on przebił mieczem jej serce, by wybawić ją z cierpienia, stąd miecz jest symbolem miłosierdzia w tradycji Andrasty.

Zwrócił się przeciwko swemu pierwotnemu sojusznikowi Maferathowi i zapoczątkował proces, w którym Imperium Tevinteru przemieniło się w końcu w naród Andrasty, choć Zakon jako organizacja nawet jeszcze wtedy nie istniał.

Andrasta miała kilku synów, jednak wierzy się, że wszyscy zginęli podczas wojen domowych, które rozdarły południe po śmierci Maferatha. Przez wieki pojawiło się wielu, którzy podawali się za spadkobierców czy też ocalonych, ale Zakon wyparł się każdego z nich. Dziś nie istnieją żadni znani następcy krwi Andrasty.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...