Matka Lęgu

1 minuta czytania

W podziemnych halach Okopów Umarłych, stwór prosto z koszmarów nazywany Matką Lęgu wspominany jest jedynie w ciszy i przerażonych szeptach. Tych kilku, którzy mieli szczęście powrócić z walk z zarażonych plagą krasnoludzkich ziem, wydawało się złamanych przez te doświadczenia, gorączkowo wspominając opowieści o niepokojącej bestii znanej jedynie jako Matka Lęgu. Czym jest Matka Lęgu i co robi pod ziemią jest kompletną tajemnicą. Mimo to jedna rzecz wybija się z każdej z tych historii – jej nieustający głód mięsa Szarych Strażników. Branka pozwoliła tej kreaturze żyć, by móc używać jej dzieci jako króliki doświadczalne w pułapkach, które czekają na poszukujących Kowadła Pustki.

dragon age, bestariusz

Wpis z kodeksu:

Wiadomym jest, że mroczne pomioty zabierają tych porwanych w rajdach do ich podziemnych gniazd. Większość podejrzewa, że więźniowie są zjadani lub w jakiś sposób skażeni i przemieniani w kolejne mroczne pomioty, jednak to nigdy nie wytłumaczyłoby tak wielkiej liczebności hordy. Wyprawy poczynione przez Szarych Strażników wgłąb ziemi odkryły odpowiedź.

Narażeni na skażenie mrocznych pomiotów, mężczyźni popadają w obłęd i w końcu umierają. Kobiety jednak, przechodzą przez wielki ból i obrzydliwą mutację, która sprawia, że większość z nich ginie. Te, które przeżyją, stają się groteskowymi Matkami Lęgu. Te gigantyczne, pokręcone potwory wydają na świat wiele mrocznych pomiotów na raz. Pojedyncza Matka Lęgu może stworzyć tysiące mrocznych pomiotów w czasie jej życia. Każdy typ pomiotów rodzi się z innej Matki Lęgu: ludzie produkują hurloki, krasnoludy genloki, elfy dają życie wrzaskunom, a z qunari powstają ogry.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...