Kal-Sharok

1 minuta czytania

Kal-Sharok jest jednym z dwóch krasnoludzkich miast w Thedas, o których istnieniu wiadomo. Znajduje się ono w Górach Hunterhorn, pomiędzy Orlais i Anderfels. Ponieważ nie leży w Ferelden ani w jego pobliżu, podczas gry w Dragon Age: Początek gracz nie odwiedzi tego miejsca.

Przeszłość

Kiedyś, w czasach, gdy krasnoludy tworzyły potężne imperium, jego stolica mieściła się w Kal-Sharok. Jednakże z czasem krasnoludy zaczęły handlować z Imperium Tevinteru, w wyniku czego centrum władzy zostało przeniesione do obecnej stolicy krasnoludów, Orzammaru. Gdy podczas Pierwszej Plagi mroczny pomiot wkroczył na Głębokie Ścieżki, imperium zostało praktycznie zniszczone przez toczące się wszędzie walki, w tym także i Kal-Sharok... Lub przynajmniej tak myślano. Niedawno odkryto bowiem, że Kal-Sharok cudem przetrwało szturm mrocznego pomiotu. Jednakże garstka krasnoludów, które przetrwały wojnę i pozostały w mieście, to ponoć skrajni samotnicy, niebywale niechętni do odnowienia kontaktu z resztą świata i z goryczą odnoszący się do Orzammaru.

Z dużo mniejszą ilością zasobów naturalnych niż Orzammar oraz bez dostępu do powierzchni, mieszkańcy Kal-Sharok musieli zrobić wiele wątpliwych moralnie czynów, aby przeżyć, co odmieniło ich na zawsze.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...