Wilkołak

1 minuta czytania

wilkołak

Przekazy Fereldan pełne są przypadków, w których wilkołaki nękały obszary wiejskie. Wilkołaki z legend, jak wierzy wielu, to wilki opętane przez Demony Furii i przemienione w humanoidalne monstra o niebywałej szybkości i sile. Jednak istnieje spór na temat tego czy początkowo wilkołaki powstały z opętanego wilka, który stał się człowiekiem, czy z opętanego człowieka, który stał się wilkiem. Domniemana zdolność normalnych psów do wyczuwania wilkołaków nawet w ich ludzkiej formie była tym, co początkowo doprowadziło Fereldan do przyjęcia psów jako nieodłącznych kompanów każdej farmy.

Ludowe opowieści mówią, że ich ugryzienie sprowadza na ofiarę przekleństwo wilkołaków, infekuje ją szaleńczą furią i otwiera na opętanie przez demona. W przeciwieństwie do zwyczajowych wierzeń ludowych, wilkołaki nie są zmiennokształtne i posiadają tylko jedną formę – bestii człowieka-wilka, która może terroryzować Thedas.

Bohater Dane poprowadził krucjatę, która miała wyeliminować to zagrożenie raz na zawsze i choć wilkołaki już nigdy nie zyskały tego samego rozgłosu, wciąż nadchodziły raporty o pojedynczych przypadkach grasujących w dalekich lasach. W ostatnich latach krążyła plotka, jakoby niektóre z nich wykształciły w sobie tajemniczą siłę woli i inteligencję. Przykładem takiego może być wilkołak Witherfang. Mimo to nieznany jest powód ich zmiany.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...