Duchy z Pustki

2 minuty czytania

Nawiązując do zdania Zakonu, duchy z Pustki są pierwszymi dziećmi Stwórcy. Odwrócił się do nich plecami, ponieważ brakowało im duszy – mogli skrzywić Pustkę wedle swego upodobania, ale pozbawieni byli umiejętności wyobraźni i tworzenia, dlatego też naśladowali swego stworzyciela. Stwórca powołał do życia nową rzeczywistość, odseparował ją od Pustki Zasłoną i w tym świecie jego nowe dzieci nie mogły zmieniać jego woli. Te nowe twory posiadały w sobie iskrę boskości, a Stwórca był zadowolony. Prawdopodobnie, od kiedy stworzył swe nowe dzieci, duchy z Pustki przyglądały się ludzkości z zaciekawieniem i, w przypadku bardziej podstępnych duchów, zazdrością i pożądaniem.

Te podstępne z pierwszych dzieci Stwórcy nawoływały do śmiertelników, sięgając ich uśpionych umysłów poprzez zasłonę i w snach widziały ziemie, które stworzył dla nich Stwórca. Pożądały iskry w nich, ale jej nie rozumiały. Przekształcały Pustkę, by stworzyć świat, który widziały w umysłach ludzi i próbowały odebrać od nich iskrę, nie rozumiejąc tak naprawdę, skąd mogła pochodzić.

dragon age, wiedza, duchy z pustki

Duchy nie mogą zrozumieć świata, który jest statyczny i niezmienny. Nie potrafią zrozumieć, co to znaczy być w żywym ciele. Niektóre duchy przekraczają Zasłonę, ponieważ pożądają czegoś, czego nigdy nie będą mogły mieć.

"Demon" to jedno z imion destruktywnych duchów z Pustki. Mogą posiąść umysł śmiertelników, gdy tamci śpią i zamienić ich w Plugawce. Mogą również posiąść zwierzęta, martwe ciała i manipulować oraz animować nawet śmieci, ubrania czy zbroje.

Jednak duchy, które nie są demonami, są tak naprawdę życzliwe. Są między innymi duchami Współczucia, Sprawiedliwości i Męstwa. W przeciwieństwie do demonów, życzliwe duchy nie chcą przekroczyć Pustki i ich życzliwość nie znaczy, że zejdą ze swej drogi i pomogą śmiertelnemu światowi. Mimo to, jeśli ktoś taki jak Duchowy Uzdrowiciel je przyzwie, będą starać się mu pomóc.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...