Uzdrowiciel dusz

3 minuty czytania

specjalizacja maga, uzdrowiciel dusz

Uzdrowiciel dusz to jedna z czterech specjalizacji dostępnych dla maga na poziomie 7 i 14.

Nie wszystkie istoty w Pustce są demonami. Wiele z nich to istoty życzliwe, złożone z energii życiowej, która może zostać wezwana do naprawy ciała i leczenia chorób. Uzdrowiciele dusz skupiają się na ukierunkowywaniu mocy zapewnianych przez te duchy, co czyni ich nieodzownymi członkami drużyny poszukiwaczy przygód.

Premia za specjalizację:

+2 do magii

+ niewielka regeneracja żywotności podczas walki

Jak odblokować?

Tej specjalizacji uczy Wynne, jeśli twój poziom akceptacji jest wystarczająco wysoki. Może też stać się dostępna poprzez przeczytanie Podręcznika Duchowego uzdrowiciela.

Talenty

Uzdrowienie grupy

specjalizacja maga, uzdrowiciel dusz

Włączana

Zasięg: Sprzymierzeńcy

Koszt użycia: 43

Ponowne użycie: 20 s

Mag zalewa sojuszników falą dobroczynnej energii, natychmiast odnawiając średnią ilość punktów żywotności.

Odrodzenie

specjalizacja maga, uzdrowiciel dusz

Włączana

Zasięg: Średni

Koszt użycia: 64

Ponowne użycie: 120 s

Wymagania: Poziom 8

Mag ożywia nieprzytomnych członków drużyny w okolicy, odnawiając im też małą ilość żywotności.

Życiodajna osłona

specjalizacja maga, uzdrowiciel dusz

Włączana

Zasięg: Średni

Koszt użycia: 59

Ponowne użycie: 30 s

Wymagania: Poziom 12

Mag osłania sojusznika czarem ochronnym, który automatycznie odnawia jego żywotność, jeżeli zbliży się do śmierci.

Aura oczyszczenia

specjalizacja maga, uzdrowiciel dusz

Podtrzymywana

Zasięg: Postać

Podtrzymanie: 60

Zmęczenie: 5%

Ponowne użycie: 30 s

Wymagania: Poziom 14

Gdy ten tryb jest aktywny, fale uzdrawiającej i oczyszczającej energii emanują z maga, co kilka sekund odnawiając żywotność pobliskich sprzymierzeńców i lecząc urazy tych, którzy stoją bardzo blisko maga.

Historia

Nie wszystko, co pochodzi z Pustki jest szkodliwe. Podczas gdy jedni przyzywają abominacje i poskramiają demony z Pustki, niektórzy magowie Kręgu Magii szukają sposobu na wezwanie duchów, które nie żywią się mroczną stroną ludzkiej psychiki. Są to życzliwe duchy hartu, współczucia i nadziei, które sporadycznie poszukują sposobu na przejście przez Zasłonę do naszego świata i częściej mogą być skłonne do ochrony i przywracania życia, niż do niszczenia go. Ludzie z Thedas mogą myśleć, że wszystkie byty z Pustki są nieprzyjaznymi istotami, lecz jak zauważają Duchowi Uzdrowiciele, wiele dobra może zostać uczynione dzięki pierwszym dzieciom Stwórcy.

Choć istnieją zaklęcia leczące, Duchowi Uzdrowiciele są dobrze znani z uzdrawiania czymś znacznie wykraczającym poza możliwości zwykłych magów. W efekcie przyzywają oni poprzez Zasłonę życzliwe duchy, które używają swoich zdolności w imieniu maga. W związku z tym Uzdrowiciele Dusz są bardzo pożądani w szeregach Kręgu.

Jednak stanie się duchowym uzdrowicielem nie jest prostą sprawą. Pozyskanie usług tak dobrych i sprawiedliwych bytów wymaga, by mag zdobył ich zaufanie. Często na wymagania te składa się seria prób, dowodzących, że jegocele są tak szlachetne jak żąda duch, choć niektórzy czarodzieje twierdzą, że zdobyli pomoc tych bytów przez siłę czystej charyzmy. Kilku duchowych uzdrowicieli zapewnia nawet, że nie wybrali swego powołania. Zamiast tego potężny duch wybrał ich i skierował do życia pełnego służby i ciężkich prób.

Powinno również zostać zaznaczone, iż powołanie Uzdrowiciela Dusz jest niebezpieczne. Przywoływanie duchów przez Zasłonę nieodzownie przyciąga do maga demony, czasem bardzo potężne. Istnieje więcej niż jedna opowieść o duchowych uzdrowicielach oszukanych przez demony podszywające się pod duchy i nieumyślnie sprowadzających je przez Zasłonę... lub oszukanych, gdy zmniejszyli swą czujność i zostali opętani. Mag, który stał się duchowym uzdrowicielem musi bardzo uważać na pozostałości swego dawnego życia. To powołanie, które nie wszyscy ścierpią z radością.

Komentarze

0
·
Pomyliliście ikonki zaklęć
Osobiście uważam, że wygodniej jest mieć Wynne w drużynie jako uzdrawiającą. Natomiast powiem, że świetnie działa razem z "magiem krwi" jako drugą specjalizacją
0
·
Ech... Wynn uczy specjalizacji po wykonaniu questa dotyczącego jej byłego ucznia.
Ikonki wciąż są złe.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...