Genlok

2 minuty czytania

Najwięksi liczebnie wśród mrocznych pomiotów to tęgie, twarde Genloki, które są stale ciężkie do zabicia. Najsilniejszymi genlokami są alfy, generałowie i dowódcy wśród armii mrocznych pomiotów. Podczas, gdy wielu zwykłych genloków posiada odporność na czary, najbardziej inteligentne z alf stają się utalentowanymi czarodziejami z wieloma umiejętnościami pokrewnymi do Krwawej Magii. Są to emisariusze i zazwyczaj występują tylko podczas Plag, doglądając dowódców i generałów, by służyli interesom Arcydemona, a nie swoim własnym. Najrzadszym z genloków jest Zaklinacz, Emisariusz silny wystarczająco, by przywołać wiele demonów. Do tej pory widziany był tylko taki jeden. Inny z rzadkich Emisariurszy genloków to Zmiennokształtny, który, jak wskazuje samo imię, zdołał nauczyć się sztuki Zmiennokształtności.

W Okopach Umarłych istnieje odlewnia, gdzie mroczne pomioty tworzą swoje zbroje; tu rezyduje najsilniejszy ze wszystkich genloków, Mistrz Kuźni. Mistrz Kuźni zdolny jest zabić całą drużynę z minimalnym wsparciem i używa zarówno dwuręcznej buławy, jak i długiego łuku.

dragon age, bestariusz

Klasy Genloków:

 • Genlok: Są to najzwyklejsi żołnierze hordy, mięso armatnie, nic więcej.
 • Genlok Biegacz: Bystre i szybkie, te małe genloki używane są jako przynęta w pułapkach. Spotkać można bardzo niewielu, głównie w Głębokich Ścieżkach.
 • Genlok Łucznik: Jak sugeruje imię, te Genloki walczą na dystans i będą starać się go utrzymywać, nawet atakowane.
 • Genlok Łotrzyk: Te Genloki posiadają zdolność Skradania się i mogą korzystać ze sztyletów po kusze i inne bronie dystansowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Genlok Skrytobójca Pomocnik: Jest to ulepszona forma Genloka Łotrzyka. Walczą w małych grupach i są ciężcy do pokonania w ciasnych pomieszczeniach.
 • Genlok Skrytobójca: Są to po prostu Łotrzyki z umiejętności Skrytobójcy, takimi jak Znak Śmierci.
 • Genlok Alfa: Te bystre bestie są dowódcami i generałami sił Genloków, utrzymując wszystkich w linii za pomocą swych umiejętności.
 • Genlok Emisaiursz: Bardzo niewiele mrocznych pomiotów może nauczyć się magii, ale te, które mogą, zwane są Emisariuszami i potrafią nauczyć się języka cywilizowanych. Jednak rzadko znajdują powód, by ich używać.
 • Genlok Zmiennokształtny: Ten mroczny pomiot może stać się każdym rodzajem Bestii Plagi i może atakować drużynę w tej zmienionej formie.
 • Genlok Mistrz Asasynów: Prawdopodobnie najbardziej śmiercionośny ze wszystkich Łotrzyków Genloków, posiada umiejętności Genloka Skrytobójcy z o wiele większymi statystykami.
 • Genlok Zaklinacz: To najrzadziej spotykany i najpotężniejszy ze wszystkich Emisariuszy Genloków, zdolny przyzywać demony, które normalnie są wrogami mrocznych pomiotów i wysyłać je na przeciw wrogom.
 • Mistrz Kuźni: Najsilniejszy ze wszystkich Genloków, ten mistrz dwuręcznych broni rzadko opuszcza Okopy Umarłych, gdzie rezyduje, tworząc bronie i zbroje dla swych podwładnych. Jest silniejszy niż niektóre formy Smoków, walczy otoczony łucznikami i Hurlokami i dzierży zaczarowany Młot Mistrza Kuźni.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

0
·
Mistrz kuźni nie nosi topora bojowego tylko Młot mistrza kuźni
0
·
to przeczytaj koniec

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...