Głębinowce

2 minuty czytania

Głębinowce to wściekłe drapieżniki z ciemności, które żłobią małe tunele przez skały, w poszukiwaniu ofiar. Z wyglądu podobne do jaszczurek, ale z głowami i przerażającym wole robaków, głębinowce poruszają się i skaczą na dwóch nogach, i są w stanie zwinąć się w kulkę, która będzie nierozpoznawalna na tle otaczających skał. Bardzo rzadko zauważyć można jakiekolwiek znaki zasadzek głębinowców, a jeszcze rzadziej nieuważna ofiara wychodzi cało z takiego starcia. Atakują za pomocą potężnego skoku, ich ostre jak brzytwy pazury przy stopach są stworzone do zabijania. Mogą też splunąć na ofiarę swoją trującą śliną, która zaczyna ją od razu trawić. Jedyną szansą, którą dostaje większość ofiar głębinowców, jest moment, w którym jeden z ich kompanów upada. Głębinowce koniec końców są bestiami i większość zatrzyma się, by pożreć zabitego towarzysza, zanim ruszy w kierunku następnej, świeże ofiary.

Głębinowce spotkać można podczas zwiedzania Głębokich Ścieżek. Żywią się czymkolwiek, co napatoczy im się pod ich pazury, włączając w to nieszkodliwe nugi, śmiercionośne pająki, a nawet nikczemne pomioty, które wędrują przez świat pod nami.

dragon age, bestariusz

Wpis z kodeksu:

"Głupiec ufa swoim oczom. Mądry człowiek obawia się, że każda skała to głębinowiec."

Prawdopodobnie najdziwniejszą ze wszystkich kreatur, na jakie natknąć można się w Głębokich Ścieżkach, są Głębinowce. Tezpadam, jak nazywają je krasnoludy, polują w grupach, głównie zagrzebując się pod ziemią i uderzając, gdy ich ofiara jest w ich zasięgu.

Występuje kilka typów Głębinowców. Plujące wyposażone są w trującą ślinę, która może spowolnić lub zranić ofiarę. Skaczące ciskają same siebie w swoje cale, zwalając je z nóg i czyniąc łatwiejszymi do zabicia. Najczęściej spotykanym, strasznym scenariuszem dla ich ofiar jest zostawienie ich bezbronnych na pastwę reszty stada.

Mięso Głębinowców jest jadalne, zatem padają często ofiarą polowania Legionu Śmierci, gdy tamci potrzebują jedzenia.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

0
·
Trafiłem na nieśmiertelne głębinowce .przegrałem z jednym głębinowcem po godzinie walki w niego gdyż nie tracił nic życia

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...