Ludzki Szlachcic

1 minuta czytania

Wykazujesz niezwykłą odwagę, panie, tak otwarcie patrząc się na mnie. Sugeruję ci, żebyś spojrzał na coś innego, bo pomyślę nad bardziej permanentnym sposobem pozbycia się twojej osoby.

Urodziłeś się po to, by rządzić, jedynie monarcha stoi nad tobą. Twój trening wojskowy i dyplomatyczny będzie poddany próbie, gdy zamek twojego ojca zostanie zdradzony w nocy, podczas której twój starszy brat prowadzi siły twojej rodziny do wojny.

Niektóre ziemie są rządzone przez mężczyzn i kobiety, którzy wierzą, że dostali swój status od samego Stwórcy, ale w Ferelden władca musi zasłużyć na swoją rolę. Szlachta nie jest łatwo akceptowana, o czym zdążyło się kiedyś przekonać Imperium Orlesian, gdy spróbowało okupować te tereny. Ich rządy szybko obalono.

Couslandzi rządzili Wysokożem od wielu pokoleń, nawet zanim został ukoronowany pierwszy król Ferelden. Mogli to czynić tylko dzięki temu, że swoją sprawiedliwością, opanowaniem i gotowością do poprowadzenia ludzi do boju zyskali szacunek rządzonego przez siebie ludu. Gdy na południu pojawiła się horda pomiotów ciemności, Teyrn z Wysokoża rozesłał wici: obowiązek wymaga, żeby natychmiast zgromadzić armię i wysłać ją do Króla Cailana.

Couslandzi jednak szybko odkryją, że mrok w Ferelden leży nie tylko w sercach dzikiej hordy na południu. Zdrada uderza w sale Zamku Wysokoże, gdyż wielu ludzi chętnie wykorzysta Plagę do realizacji swoich celów.

Na ciebie, młodego potomka rodu Cousland, spadnie obowiązek niesienia jego sztandaru. Czy będziesz taki, jak twoi dumni poprzednicy? Czy też podążysz własną ścieżką nie bacząc na konsekwencje?

Źródło: dragonage.bioware.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...