szczury_wroclawia_szpital

Głębokie Ścieżki

Matt "Matthias Circello" Kołodziejski czwartek, 17 grudnia 2009

Głębokie Ścieżki to sieć podziemnych dróg, które kiedyś należały do krasnoludzkich królestw. Wielu ludzi z Ferelden myślało, że te drogi zatarły się z czasem, ale duża ich liczba wciąż istnieje. Krasnoludy zamknęły Głębokie Ścieżki dawno temu, gdy uległy mrocznym pomiotom. Wejścia przetrwały, ale są zapieczętowane ośmiobocznymi stalowymi drzwiami, ozdobionymi geometrycznymi wzorami, które układają się w słowa. Wejście, które znajduje się w Orzammarze, jest również zapieczętowane, jednak brama otwierana jest okazyjnie, by wpuścić do Głębokich Ścieżek Legion Umarłych, który spędza tam swe ostatnie dni walcząc z mrocznymi pomiotami.

Nie wiadomo jaka część sieci jest wciąż otwarta oraz jaką część Głębokich Ścieżek spaczyły mroczne pomioty. Minęły stulecia, od kiedy mroczne pomioty najechały na powierzchnię. Wkroczenie na Głębokie Ścieżki niesie za sobą wielkie ryzyko. Istnieje wiele legend o podróżnikach znikających w okolicach tych wejść, większość pochodzących z Ferelden.

dragon age, lokacje, głębokie ścieżki

Podróżowanie przez Głębokie Ścieżki jest trudne. Wiele z jaskiń prowadzących na dół zostało częściowo wypełnionych przez skały i ziemię, czy to w celu zatrzymania tego, co jest na dole przed wydostaniem się na powierzchnię, czy też przez zaniedbanie i wpływ czasu. Powietrze istnieje nawet w najgłębszych miejscach, gdyż krasnoludzcy rzemieślnicy, którzy budowali drogi, stworzyli zawiły system przewodów, które mają je dostarczać. Nie ma tam jednak naturalnego światła, zatem potrzeba pochodni, by przemierzać Głębokie Ścieżki. Skrzyżowania posiadają krasnoludzkie runy wyryte na ścianach, które mogą wskazywać kierunki.

Wzdłuż sieci korytarzy istnieją opuszczone międzystacje i forty, tak samo puste jak thaigi – jaskinie, w których krasnoludy zbudowały osady z kamienia w hołdzie dla ich Patronów, krasnoludów, które osiągnęły legendarny status wśród swego ludu.

W najstarszych częściach Głębokich Ścieżek ściany i podłogi pokryte są dziwną, oleistą substancją i plugastwo, które jest roznoszone przez mroczne pomioty. Rozprzestrzeniają plagę nawet na każdą skałę wokół nich.

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Gość_wasaczo* · wtorek, 25 maja 2010, 08:43
0
ziomek to musi być błąd ale to był głeboki szlaki a nie scieżli
Lionel · wtorek, 25 maja 2010, 13:30
0
W grze występują Głębokie Ścieżki, ale za to w książce Głębokie Szlaki. Jako że jest to strona dotycząca gry, nie widzę błędu. Typowe nieporozumienie przy tłumaczeniu.
Gość_* · środa, 11 sierpnia 2010, 16:37
0
JAK ZEJSC DO TEGO SYMBOLU GOLEMA NA DOLE MAPY
Gość_durgall* · czwartek, 3 lutego 2011, 23:35
0
Jeszcze mała dygresja (bo mnie żebra bolą ze śmiechu), krasnoludy budowały thaigi w hołdzie "PATRONOM",a nie "Paranonom".
Gość_* · czwartek, 3 lutego 2011, 23:37
0
sory, też strzeliłem literówke: a nie "Paragonom"
Medivh · piątek, 4 lutego 2011, 00:12
0
A widzisz, nie ma co się śmiać z innych

A na poważnie, to dzięki, poprawiłem

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...