Dawni Bogowie

1 minuta czytania

Dawny Bóg jest jedną z istot, które były czczone przez znaczną liczbę Thedosian, szczególnie przez magów Imperium, tysiące lat temu. Magowie czcili ich w formie smoków. Legendy mówią, że to właśnie Dawni Bogowie pierwotnie nauczyli magów jak używać magii. Niektórzy wierzą, że Arcydemony to śpiący Dawni Bogowie, spaczeni przez mroczne pomioty.

Zakon naucza, że Dawni Bogowie byli fałszywi. Odwrócili śmiertelników od Stwórcy, co uznano za "Pierwszy Grzech". W rezultacie Stwórca uwięził ich pod ziemią. Ich umysły wciąż włóczyły się po Pustce, jak zrobiłby to umysł każdej innej śpiącej istoty, dzięki czemu byli w stanie skontaktować się z Magistrami i nauczyć ich magii z nadzieją, że ci ich uwolnią. Właśnie dlatego magini wkroczyli do Złotego Miasta, by uzurpować tron Stwórcy i tak wywołali Pierwszą Plagę.

Wierzy się, że istniały ukryte świątynie poświęcone Dawnym Bogom, ale zostały prawdopodobnie zniszczone podczas Pierwszej Plagi. Jak głoszą plotki, w niektórych miejscach wciąż istnieją kulty poświęcone Dawnym Bogom.

Magistrowie czcili siedmiu Dawnych Bogów. Pierwszy, ich lider, nazywany był Dumat, Smok Ciszy. Nawiązując do uczonych, Dumat był pierwszych Dawnym Bogiem, który przekształcił się w Arcydemona i ostatecznie został pokonany podczas Pierwszej Plagi.

Siedmiu Dawnych Bogów:

  • Dumat, Smok Ciszy i pierwszy Arcydemon
  • Zazikel, Smok Chaosu i Arcydemon Drugiej Plagi
  • Toth, Smok Ognia i Arcydemon Trzeciej Plagi
  • Andoral, Smok Łańcuchów i Arcydemon Czwartej Plagi
  • Urthemiel, Smok Piękna i Arcydemon Piątej Plagi, w Ferelden
  • Razikale, Smok Tajemnicy
  • Lusacan, Smok Nocy

Źródło: dragonage.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...