dziki_zachód

Auberon Muircetach

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

wiedzmin 3, auberon muircetach, lud olch, król olch

Auberon Muircetach to król Aen Elle i zarazem potężny Aen Saevherne. Czasami tego władcę Tir ná Lia nazywa się „Królem Olch”, bowiem miano tego plemienia w Starszej Mowie oznaczało właśnie Lud Olch. Zdaniem Avallac'ha, przeżył co najmniej 650 saovinów (czyli "zamieranie", będące świętem elfów, przypadającym na koniec października), chociaż wciąż może poszczycić się niemal młodzieńczą urodą oraz długimi, szarymi włosami.

Auberon Muircetach od samego początku dążył do odzyskania potomka Starszej Krwi, bowiem nigdy nie wybaczył elfce Larze Dorren romansu z człowiekiem – Cregennanem z Lod. Nakazał, by Avallac'h przyprowadził mu Ciri, bowiem dążył do tego, by spłodzić z nią potomka. Chociaż Aen Saevherne w pełni wykonał rozkaz, to Król Olch nie był w stanie doprowadzić sprawy do wyczekiwanego końca, mimo wielokrotnych prób. Można w ten sposób przypuszczać, że król był po prostu bezpłodny, co mocno rozgniewało także samą Ciri.

Owa „niedyspozycja” króla do spłodzenia potomka nie była jednak jedynym powodem, dla którego ambitny Eredin Bréacc Glas zdradził, a następnie otruł swojego suwerena, bez przeszkód przejmując tron i władzę nad wszystkimi Aen Elle. Udało mu się także nakłonić do współpracy Ge'elsa, którego ustanowił namiestnikiem Tir ná Lia, sprawującym władzę pod jego nieobecność.

Prawda o winie Eredina wyszła na jaw w 1272 roku, kiedy to Avallac'h i Geralt udali się do ojczystego świata Aen Elle. Z pomocą onejromantki Corinne Tilly, udało im się ujawnić okoliczności zamordowania Auberona, dzięki czemu wciąż mu wierny Ge'els odciął dowódcę Czerwonych Jeźdźców od posiłków i zasugerował użycie Słonecznego Kamienia, by zwabić Naglfaara w pułapkę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...