riese
Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic przechodzi na model F2P!

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: środa, 1 sierpnia 2012

Stało się – galaktyka stoi otworem przed graczami. Za darmo!

star wars: the old republic

"Star Wars: The Old Republic" miał być grą, która pokona bardzo długo trzymającego przy sobie miliony graczy "World of Warcfraft". Niestety najwyraźniej nie wyszło, bo jesienią każdy będzie mógł przejść MMO od BioWare za darmo, gdyż przechodzi ono na model F2P.

Bez żadnych opłat gracz będzie mógł przejść linie fabularne wszystkich ośmiu postaci i dojść nimi do 50 poziomu. Obecnie możliwe jest dojście bohaterem jedynie do 15. Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Niedostępna będzie zawartość dla wysokopoziomowych postaci i zaawansowane funkcje. Będzie można je odblokować za monety kartelu, które prawdopodobnie będzie trzeba nabyć za prawdziwe pieniądze. Nadal jednak można być abonentem – wtedy wszystkie rzeczy są dostępne i można liczyć na wyjątkowe przedmioty oraz określoną liczbę monet kartelu.

Sama gra zostanie od sierpnia przeceniona i będzie można ją nabyć za 14,99 dolarów, czyli około 50 zł. BioWare zamierza w najbliższym czasie wydać też do niej nowe zawartości.

Jeff Hickman, główny producent galaktycznego MMO zdradził, że przejście na model F2P spowodowane jest malejącą liczbą abonentów, która spadła poniżej miliona.

Tak więc: do boju wszyscy przedstawiciele jasnej bądź ciemnej strony mocy! Nie oprzecie się przecież dołączenia do galaktycznego boju za darmo? A ono dostępne już za dziesięć tysięcy lat świetlnych! Tfu, za trzy miesiące.

Komentarze

Sosna · środa, 1 sierpnia 2012, 10:45
0
No nie powiem spodziewałem się takiej decyzji, ale z pewnością nie tak szybko, SWOTR zaliczył niezłą wtopę, przez zbyt wysoką cenę gry, oraz późniejszy abonament. Sama gra, jak zobaczyłem na gameplay'ach wygląda bardzo dobrze, więc ja z całą pewnością spróbuję swoich sił.
Bielu · środa, 1 sierpnia 2012, 11:32
0
A nie mówiłem, że potrwa to góra rok? Normalnie przebłysk geniuszu
I chyba się skuszę na grę, skoro za 5 dych ma być...
Courun Yauntyrr · środa, 1 sierpnia 2012, 11:42
0
Obniżka ceny samej gry czy abonamentu też? Skusiłem się na trial, nawet dało się w to jakoś pograć, więc model F2P może się okazać dobrym pomysłem, by do tytułu powrócić.
krzyslewy · środa, 1 sierpnia 2012, 11:46
0
Na razie samej gry.
Obserwator · środa, 1 sierpnia 2012, 11:47
0
A jednak SWTOR okazuje się darmowy 50 złotych to wcale nie jest aż tak drogo więc być może gierkę zakupię
Wiktul · środa, 1 sierpnia 2012, 13:59
0
Ciekawe ile zwolnień poszło przy tej okazji w BioWare
Tom21 · środa, 1 sierpnia 2012, 20:58
0
Neverwinter...
DC Universe Online...
Guild Wars 2...
A teraz SWOTR...
Znowu nie będę się uczył i skończy się płaczem na sesji

Ehh życie...
Lily · środa, 1 sierpnia 2012, 21:18
0
Słabo, że operacje w ogóle nie będą dostępne przy F2P, więc pewnie i tak zakupię czasem abonament.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...